OSBE e konfirmon zyrtarisht: KiE nuk do të monitorojë zgjedhjet e 30 qershorit

OSBE e konfirmon zyrtarisht: KiE nuk do të monitorojë zgjedhjet e 30 qershorit

14:51, 26/06/2019

Katya Andrusz, Zëdhënësja e OSBE/ODIHR konfirmon se Këshilli i Europës nuk do të monitorojë zgjedhjet e 30 qershorit në Shqipëri.

Në një komunikim pas e-mail-it të dërguar nga Këshilli i Europës ku bëhej i ditur vendimit për anulimin e misionit të vëzhguesve, Andrusz thotë se janë informuar nga KiE se ata nuk do të vëzhgojnë zgjedhjet e ardhshme.

‘Mund të konfirmoj se jemi informuar nga KiE se ata nuk do të vëzhgojnë zgjedhjet e ardhshme në Shqipëri. Për më shumë detaje ju duhet të kontaktoni me ta direkt’, shkruan Zëdhënësja e OSBE/ODIHR. /Balknweb

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Emigranti26/06/2019 17:12

Ku e rrujm ne per BE, ne ishim fanar per 40 vjet e hillnim valle ne goj te ujkut, e po na plas k....i per keta. Shqiperin do e bejm dhe pa BE Para AL

Shto koment

Denonco