Pllakatet e Kristaq Ramës për votimet moniste të Frontit Demokratik

Pllakatet e Kristaq Ramës për votimet moniste të Frontit Demokratik

14:46, 26/06/2019

Këtë 30 qershor Rilindja po bëhet gati të organizojë të parat votime moniste në Shqipëri, pas plot 3 dekadash.

Me këtë rast për të frymëzuar dhe nxitur ata që do të shkojnë të votojnë për Frontin këtë të diel, në emër të nostalgjisë për kohën e shkuar të xhaxhit.

Më poshtë janë zgjedhur disa pllakate të asaj periudhe ku shkohej të votohej sepse ‘vota ishte një plumb për armikun’.

Dhe qershia mbi tortë edhe një vepër e Kristaq Ramës idealin artistik të të cilit po e vë ne jetë me devotshmëri i biri. /Lapsi.al

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco