#Edheunë/ Dhjetra personalitete i bashkohen nismës kundër 30 qershorit

#Edheunë/ Dhjetra personalitete i bashkohen nismës kundër 30 qershorit

14:22, 26/06/2019

Të shumtë janë intelektualët të cilet po i bashkohen nismes #edheunë, të cilët shprehen kundër zgjedhjeve farsë të 30 qershorit dhe zgjedhjeve të jashtëligjshme.

Nisma e ndĂ«rmarrĂ« nga pĂ«rfaqĂ«sues tĂ« artit, kulturĂ«s, muzikĂ«s, gazetarisĂ« etj, “#EdheunĂ«â€ qĂ« nĂ«nkupton vendimin pĂ«r tĂ« mos votuar me 30 Qershor ka marrĂ« njĂ« pĂ«rkrahje tĂ« gjerĂ«.

Numri i tyre po rritet çdo orë dhe reagimi i tyre po bëhet publik jo vetëm në rrjetet sociale por edhe në studiot televizive.

Nismës për të mos votuar me 30 qershor dhe për të bërë gjithçka për të penguar një proces fals, i janë bashkuar brenda disa ditësh qindra intelektualë, njerëz të angazhuar dhe aktivistë të shoqërisë civile.

KĂ«saj nisme i janĂ« bashkuar sĂ« fundimi edhe Besnik J, Aliaj, Neritan Liçaj,Lili Sulaj, Redi Varaku, Ajula Jubani, Serxhiu Petrela, Gentian Kraja, Edmond Kapidani, Sotir Dhamo, sonila Meço etj© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco