Lefter Maliqi masakron të burgosurin ordiner/ Palaço, bën lojën e Ramës dhe na bën moral

Lefter Maliqi masakron të burgosurin ordiner/ Palaço, bën lojën e Ramës dhe na bën moral

22:31, 25/06/2019

Deputeti Lefter Maliqi ka patur një debat të ashpër me kryetarin Partisë uniteti Kombëtar, Idajet Beqiri lidhur me votimet e 30 qershorit dhe me shërbimin që Beqiri i bëri dje Ramës dhe pushtetit të tij në Kolegj Zgjedhor.

"Palaço, bën lojën e Ramës dhe na bën moral", iu drejtua Maliqi Beqirit.

I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në News 24, Maliqi është shprehur i bindur se më 30 qershor nuka zgjedhje.

Pjesë nga debati në studio:

Idajet Beqiri: Je shpifës.

Maliqi: O kriminel, të coi Lali Eri, ca partie ke ti, ke qenë në burg.

Beqiri: Unë kam luftuar për Kosovën. E di pse ulërin ti.

Maliqi: Bandat e krimit kanë kapur pushtetin.

Beqiri: Më datë 1 korrik vdes ti.

Maliqi: Po mos vdes ti ore se ke qenë në burg.

Beqiri: Ti nuk të lë të flasësh.

Maliqi: Të njëjtat shantazhe që bën Rama bëjnë edhe këta. Rri ore do fitonke ti bashkinë.

Beqiri: Unë se di ku e marrin guximin të thonë do të bëhet nami. Shqiptarët të jenë të qetë, sepse Shqipëria është e shtetit të fuqishëm, është vend i NATO se situatën këtu e ke marrë BE dhe NATO.

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

opionisti26/06/2019 10:09

PROKURORI TE MARI NE PYETJE MALIQI DHE BEQI TE TY

Mehmed26/06/2019 01:35

Ky horri idajet klosist komunisti krimineli kamufluar i ka bere dem Kosoves dhe mbare Shqiptareve. Ky dhe banda e ti enveriste ne krye me klosisto nanoistet e kan vjedhe Kosoven kan nxite lufte vlla vrasese. njete si ne Shqiperi. Komunistet jan ekeqja e Kombit Shqiptare. fakte ka teprojn, vetem se Shqiptareve ju mungon vetedijsimi.Keta horra te fares ruse e kan shkatrrua mentalitetin Shqiptare e kan shkatrrua dhe vazhdojn ta shkatrrojn Demokracin dhe Lirin e Shqiptareve.

Shto koment

Denonco