‘Policia e drogës dhe e bandave’/ Deputeti-zv.ministres: 'I keni kriminelët rrugës, arrestoni njerëz për një faturë'

‘Policia e drogës dhe e bandave’/ Deputeti-zv.ministres: 'I keni kriminelët rrugës, arrestoni njerëz për një faturë'

22:09, 25/06/2019

Procesi i votimeve në 30 qershor ka krijuar një përplasje të fortë dhe të ashpër midis Lefter Maliqit dhe zv.ministres së Brendshme, Rovena Voda në emisionin “Dritare’ në Neës 24.

Deputeti Maliqi tha se nëse do të këtë zgjedhje të dielën Shqipëria rrezikon të kthehet 30 vite mbrapa njësojë si në regjimin komunist.

Nga ana tjetër ai iu drejtua me tone të ashpra zv.ministres Voda, ku i tha se kanë mbushur burgjet me qytetarët që nuk kanë mundësi të paguajnë energjinë elektrike, ndërsa kriminelët dhe bandat sipas tij, janë rrugëve.

Pjesë nga debati:

Maliqi: Çfarë do të bëj polici. Policia juaj e drogës, e bandave. I ke të lirë kriminelët dhe ju i keni mbushur njerëzit për energji elektrike. Bandat i ke rrugëve

 

Voda: Flas me gjuhën e zv.ministres. Kush do ta cenojë procesin do të shkojë në burg, kush do ta cenoj do të arrestohet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz26/06/2019 00:19

Kjo tyryfylja zv. ministria e 7 e ministrise se vjedhjes se votave, nuk thoshte as nje gje me shume se shefi bandit i saj Edveri, perseriste si papagall vetem fjalen burg! Te njejten gje qe kane bere edhe paraardhesit e tyre kriminele per kundershtaret e tyre. Yyyyyy rrac e qelbur bastarde mafjozo-komuniste!

Shto koment

Denonco