Bushi i Krujës iu turret bizneseve, reagon Berisha: Këto janë Dajak-Votimet!

Bushi i Krujës iu turret bizneseve, reagon Berisha: Këto janë Dajak-Votimet!

13:29, 24/06/2019

Skandali i radhës me zgjedhjet vjen nga Kruja: kryebashkiaku socialist Artur Bushi i ka paralajmëruar bizneset e mëdha se i detyrohen me së paku 20 vota në kutinë e votimit o përndryshe...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e ardhur nga Kruja, nga një punonjës i administratës, i irrituar dhe i fyer nga këto “veprime staliniste”, siç i cilëson. “Narkokryetar Bushi kërcënon punonjësit dhe bizneset! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital!” shkruan Berisha në Fb.

Zoti Berisha!
Dua t’ju njoftoj se në Krujë e gjithe administrata e bashkisë dhe të gjitha bizneset e mëdha janë kërcënuar që minimalisht të dërgojnë nga 20 vetë për të votuar në zgjedhjet e 30 qershorit.

Të gjithë atyre që i ka shpëtuar parcela me drogë, janë të detyruar të çojnë të gjithë punëtoret e qethjes dhe prashitjes, që nuk janë pak por nga 100 vetë minimalisht për parcelë.

Ju bëj me dije se këto kërcënime dhe shtrëngime nga ana e kryetarit të bashkisë për të rritur pjesëmarrjen në votime janë veprime staliniste.

Tani ligjet që këto kan shkelur le t’i gjejë "Prokuroria". Ju lutem publikoje dhe anonim.

Përpara, asnjë hap pas!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco