Vendimi i marrë dje nga Rama/ Kolegji rrëzon kërkesën e PUK për ç’regjistrimin nga zgjedhje

Vendimi i marrë dje nga Rama/ Kolegji rrëzon kërkesën e PUK për ç’regjistrimin nga zgjedhje

12:47, 24/06/2019

Ashtu edhe siç pritej, pasi vetë Edi Rama e kishte marrë vendimin që dje, Kolegji Zgjedhor ka vendosur të rrëzojë kërkesën e Partisë së Unitetit Kombëtar për tu ç’regjistruar nga zgjedhjet e 30 qershorit.

Kjo kërkesë e PUK të Idajet Beqirit është përdorur nga Rama me qëllim që ta ketë si argument për të vazhduar çmendurinë e tij për të bërë zgjedhjet monopartiake, siç edhe dëshiron.

Kështu kolegji i përbërë nga Astrit Kalaja, Ridvan Hado, Tomor Shkerli, Artur Malaj dhe Lindita Sinanaj me urdhër të Ramës ka vendosur që të rrëzojë edhe dekretin e presidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco