Gazetari-Ulsiut: Ma nalt o burrë ... Ulsiu për kurrikula mësimore

Gazetari-Ulsiut: Ma nalt o burrë ... Ulsiu për kurrikula mësimore

12:20, 24/06/2019

Gazetari Dritan Kaba ka një propozim për kreun e Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja, që të bëhet pjesë e kurrikulave mësimore.

Sipas tij Manja është shembulli më i qartë sesi injoranti bën rolin e të diturit, e megjithatë ka ecur në karrierë.

ULSIU DUHET TE JETE NE KURIKULAT MESIMORE!

Ulsiu- ma nalt o burre, ma nalt. Shembulli ku injoranti ben te diturin. Duhet futur ne kurikulat mesimore per nxenesit e 9 vjeçares, me temen :

‘Si mund te behesh nga injorant dhe derdimen ne ‘lider’ politik.’ Dhe tema tjeter: ‘Kush eshte kulmi i pafytyresise’’, shkruan Kaba.

Kujtojmë se emri i Manjas është lakuar së fundi për shkak të përgjimeve për zgjedhjet në Dibër, ku ai jepte porosi të qarta në drejtim të shefit të policisë Robert Aga.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco