Humbi Stambollin, Rama i shkruan Erdoganit: Kisha sjellë Damianin dhe e kishim bërë tërmet

Humbi Stambollin, Rama i shkruan Erdoganit: Kisha sjellë Damianin dhe e kishim bërë tërmet

22:36, 23/06/2019

As përsëritja e votimeve në Stamboll nuk e shpëtuan presidentin turk Recep Tayyip Erdogan dhe partinë e tij AKP nga humbja e qytetit më të madh në vend, Stambollit.

Ngjarja e rëndësishme për popullin turk u prit me interes edhe nga shqiptarët, që si gjithmonë nuk kursejnë as memet në rrjetet sociale.

Të frymëzuar edhe nga përgjimet e fundit të “Bild”, ku tregohej se si ish-ministri Damian Gjiknuri organizont e vjedhjen e votave në Dibër, qytetarët imagjinojnë një bisedë mes kryeministrit Rama dhe Erdoganit.

“Po si e humbe prapë Stambollin? Pse nuk më the të kisha sjellë Gjiknurin me çunat të bënin tërmet”, i thotë Rama presidentit turk. /Syri.net 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Xxl26/06/2019 00:54

Edhe Turqia me Erdoganin duket se është shumë më demokratike se ne me EDrogen e Ripjelles.

Xin 24/06/2019 09:04

Eeeee posi.turqit ta fusin andej nga ka dal kokloqja

Shto koment

Denonco