VIDEO/ Basha për REL: Ftesat e Edi Ramës janë thjeshtë për të hedhur hi syve

VIDEO/ Basha për REL: Ftesat e Edi Ramës janë thjeshtë për të hedhur hi syve

09:31, 23/06/2019

‘Kriza politike ka tre dimensione, kapjen e gjithë pushteteve në një dorë, ajo që njihet si autokraci.

Publikimet më të fundit të Bild dëshmojnë se kemi shkrirjen e krimit partisë në pushtet dhe institucionet në një. Zgjidhja nuk mund të kalojë me marrëveshje dhe thjesht me pazar mes palëve. S’mund të ketë zgjidhje pa drejtësi, pa i dhënë fund pandëshkueshmërisë së politikanëve që bashkë me kriminelë kanë vjedhur zgjedhjet e kanë ngritur një qeveri ilegjitime’,- shprehet Basha.

Zoti Basha ripërsëriti se zgjedhje më 30 qershor nuk mund dhe nuk do të ketë me një parti të vetme dhe se ftesa e kryeministrit Edi Rama për dialog të brendshëm politik është vetëm ‘hedhje hi syve’ të qytetarëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco