Shemsi Prençi  i shkruan Manjës: Shumë i degjeneruari Ulsi, turp si i mashtrove dibranët!

Shemsi Prençi i shkruan Manjës: Shumë i degjeneruari Ulsi, turp si i mashtrove dibranët!

08:02, 22/06/2019

Nga Shemsi Prençi,

Shumë i degjeneruari Ulsi ! Të parët na kanë mësuar të kemi durim sepse e verteta vonon por nuk harron!

Në fakt ashtu ndodhi. . .

Disa e kanë ditur se je një mashtrues ordiner, por “kazani” Gjerman Bild tregoj publikisht surratin ( se fytyrë nuk ke ti) Tuaj të vërtetë, prej servili dhe mashtruesi të paparë.

Të gjithë dibranët që të ndihmuan për të shkuar në Parlament në vitin 2013 i abondonove dhe i le rrugëve, duke u servilose tek lideri duke mashtruar shokët e përfituar për vete e familjen tënde.

Po po Ulsi , të gjithë i ke gënjyer ashtu si gënjeje në përgjime Bert Agen, duke i thënë se : “e kishe për poste më të larta” e duke ia kaluar topin Xhemalit.

E more më qafë dhe e fute në rrugë pa krye, Bert Agen i cili kurrë nuk mori post, por përkundrazi ju shkatërrua jeta dhe familja e madhe , ku vëllain ja arrestuan për trafik droge dhe nipin ja rrëmbeu mafia dhe sot nuk dihet ku e kanë.( Ndjesë familjes Aga për kujtesën dhe shqetësimin).

Sa i shpifur paraqiteshe në përgjime ti dhe soji juaj i Rilindjes. Në fakt ne që ju njohim ,pamë surratin e vërtetë të mashtruesve ordiner.

Dikur në vitin 2013 mblidhje vota ndershmërisht si opozitar pa paguar as çajin në klubet e thjeshta të fshatrave të Dibres, ndërsa në përgjimet e vitit 2016 shfaqesh si pushtetar koopetent duke mashtruar “bashkëpunëtorët e denjë” që vetë e kanë fajin që kurrë nuk të njohen as mendjen dhe as surratin.

Uroj të të kenë njohur e sidomos Berti që kurrë nuk bëri karrierë se kurrë nuk e ndihmove e në fakt edhe nuk e meriton se kaq e ka kapacitetin se zvarritet nëpër Ulsi e Xhemala për një cop shef komisariati ne Bulqizë…….! ( mirë ti bëhet).

Tani me Dibren ke mbaruar punë se i ke përlyer gjithë shpuren atje, por ti o mashtrues nuk heq dorë nga zanati dhe vazhdon të mashtrosh Dibranët e ndershem në Tiranë ( Laprakë e Paskuqan).

Turp turp turp se në Diber nuk guxon të shkosh as në ish shtëpinë tënde.

Ah se harrova me të pyet se si shkoi puna e “furres” ku do piqje Presidentin e Republikes?!

E tregove veten se je jurist më i dobët se Arta e cila nuk e poqi por i la të digjen dosjet 339/1 dhe 184 dhe tash nga thatësira po ikin fletët e disqet deri në Gjermani se: nuk mundet të shpjegohet ndryshe që Kryetari i Komisionit të Ligjeve në Parlamentin Shqiptar të shprehet se : “ Do e pjek Presidentin në furrë”. Këtë nuk duhet ta dëgjojmë dhe nga goja e një deputet me arsim Agranomi apo i pa shkollë e jo më nga palojuristat si ty.

Turp, turp, turp. Pra nuk je gjë tjeter vetem se një trap mashtrues ordiner. Suksese në jetë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

gramo25/06/2019 18:19

Ju lumte zoteri i nderuar Shemsi prençi! Une nuk kam patur rastin tju njoh nga after, por miq te mi qe ju kan njohur, me kan thene se jeni nje njeri i ndershem, dhe keni punuar ne çdo vend pune ku ju kan caktuar, me perkushtim dhe devotshmeri. Ju pergezoj shume qe me kete shkrim, i keni treguar vendin qe meriton nje palaçoje dhe pis burri si ky Ulsiu. Respekt per ju zoteri qe nuk heshtni kur shikoni sesi vepron dhe turperon dibranet e ndershem, nje pocaqi burre si Ulsi Manja!

Alfons Malo25/06/2019 17:05

Mos "fol " se te rrasi mrena arta se ajo le koken per ulsiun mos bej shaka .E shej sa lart ja ka ngre Kariren asaj

Xxl22/06/2019 20:17

Bravo! I ke bere Ulsi-palaços nje autopsi te karakterit dhe profesionit.

Xxl22/06/2019 10:56

Bravo! I ke bere Ulsi-palaços nje autopsi te karakterit dhe profesionit.

2y522/06/2019 10:20

Leter e trishtueshme. Leter e vertete. Si U. M. ka mjaft ne sistemin politik dhe adminstrativ shqiptar. Dhe them me bindje qe nje model i tille ndodhet edhe me opozitareve. Eshte nje model anakronik njeriu shqiptar: I FORTI, I SHKATHETI, HILEQARI SI SHENJE INTELEKTI. Ketu, ne Shqiperi ka deshtu jo politika por edukimi. Dhe nese nuk behen ndryshime ne edukim asgje nuk do ndryshoje ketu. E fundit; Duhet nje muze vuajtjesh qe te mos harrojne shqiptaret se cfare kane hequr.

Shto koment

Denonco