Nishani: The Albanians salvation comes only through isolating the evil, let’s join the protest

Nishani: The Albanians salvation comes only through isolating the evil, let’s join the protest

09:40, 21/06/2019

When the opposition denounced the drugs airplanes, Edi Rama denied it and managed to deceive the Albanians till the day one of the traffic airplanes crashed down.

When the opposition denounced the massive cultivation of cannabis countrywide and the transformation of Albania into a narco-state, Edi Rama denied it and managed to deceive the Albanians till the day of the arrest of the gang Habilajs-Tahiri.

When the opposition denounced the massive rigging of the elections through criminal groups and drugs money, Edi Rama denied it and managed to deceive the Albanians till the day of the publication of the interceptions.

Today the opposition is raising its voice and warning the Albanians that because of Edi Rama the travel visas and the isolation from Europe will return, as was the case for 50 years.

If Albanians are deceived again by Edi Rama that “this will not happen” they must understand only one single consequence:

The liberalization (of visas) will not return after lifting it. No one deals again with one single country only.

The Albanians’ salvation comes through the isolation of the evil.

Let’s unite altogether tonight in the protest!

* Mr. Bujar Nishani is a former President of the Republic of Albania

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

fieraku emigrant21/06/2019 12:32

kosta ..ke then fjalen me te drejte qe ekziston..sot te keqen e kemi vetem sepse nuk u asgjesua sistemi komunist...por munde te them qe jo vetem qe nuk u asgjesua por nuk pam asnje ndeshkim te krimeve komuniste..po shteti demokratik shqipetar beri sikur i iziloi...asgje nuk beri..sot per gabimet e tyre po e vuajm ne ...qe jemi endur rrugeve te evropes..kurse shteti shqiptar vuri ne funksionet drejtuese ..ish oficera te sigurimit te shtetit...ish njerez te ministrave te asaj kohe...dmth..ikem nga nje diktatur e deklaruar komuniste ne nje tjeter diktature me te eger...u premtua ..dhe u kerkua nga shqipetaret te hapen dosjet e krimineleve te komunizmit...asgje nuk u be..si perfundim..as skemi per te patur ne demokraci te vertet ne shqiperi..jetojme me te sigurte ne emigrim...vijme ne shqiperi..te shikojme njerezit tane..rruges na bombardojne policat me gjoba...shteti i korruptuar perdor xhdo menyre zhvatje per shqipetaret..vetem dora e nderkombetareve ka ven ne levizje politiken shqiptare ..se kuvendi i shqiperis eshte kuvendi me qesharak ne bote..qe ka ligjet me skandale qe ekzistojne...duhet revolucion...

Kosta21/06/2019 10:17

Zoteri Nishani, e keqja nuk izolohet.....e keqja asgjesohet.....e izoluam te keqen komuniste, ku edhe ti beje pjese ne te, por ja qe na doli dhe tani po na ze frymen......po ta kishin asgjesuar atehere, nuk do te kishim ne udheheqje, mendimtare te se keqes qe e duan vetem te izoluar si kunder ti Nishan.....

Askushi21/06/2019 09:58

Shpetimi vjene nga egzekutimi i se keqes. E keqja qe ka kapur vendin eshte si nje kancer. Nese nuk operohet , pasojat do te jene te frikshme

Shqiptari21/06/2019 09:44

Po ja dolem edhe sot ne protesten e 8 paqesore me te madhe qe ka pare historia pas 2001. Ne në proteste me thirrje, çjerrje RAMA SHPORRU!, pastaj me drita celularesh dhe kthim neper shtepi duke mbajtur syte e veshet nga tv, nga Arjan Çani e Curri per te pare e degjuar gallatat me Sofine apo ndonhe te ftuar "interesant". Neser e pasneser drejt detit ne plazh. Rama vazhdon per qejf te vet duke u masturbuar ne "fushate elektorale" me 500 police e 10 autobusa. Ata nuk e rruajne k... fare nga protestat paqesore! Ata kane mbeshtetjen e mender nderkombetareve te shit-blere me paret e droges dhe korrupsionit. Ata nuk i kthen dot mbrapsh nga 2 milion eurot qe kane marre. Shame on them! Shame on OSCE! Shame on BE! Ata nuk kane as cipe, as nder e as llogjike perpara atyre 2 milion eurove qe kane marre. Ne vendet nga ata vijne, nuk te japin asnje krikell birre qyl. Ne Shqiperi keta po jetojne e po kalojne si pashallare, alkool, droge, femra e miliona euro, vetem per te bere ato deklarata te turpshme ne mbeshtetje te krimit dhe korrupsionit qe qeverise mafioze. "Shqiperia i ka bere deytrat!!!!", "Shqiperia eshte ne rrugen e duhur!!!!", "Qeveria po punon mire!!!", Opozita dhe populli opozitar te ruaje qetesine, te durojne deri ne mjerim edhe nja 10 vjet!!! E kujt i plasi ne Evrope per Shqiperine dhe popullin shqiptar! Atyre kurre nuk u ka plasur bytha per lirine e demokracine ne Shqiperi. Ata nuk e çajne k... fare! Ata nuk e rruajne k... se cfare po i ndodh popullit te mjere shqiptare. Ata nuk e çajne k.... per pergjimet qe publikon BILD. Ata nuk e çajne k... pse ne Shqiperi kriminelet ne rruge dhe ne qeveri blejne e grabisin votat per te mbajtur pushtetin. Ata nuk e çajne k... pse ne Shqiperi opizita po burgoset. SHAME ON ALL OF THEM! Gjithmone kane qene me qeverite. Ata flasin vetem kur flaka u shkon tek bytha e tyre. Prandaj ne 1 korrik shqiptaret te mos vriten per lirine e demokracine, por masivisht te turren drejt porteve dhe aeroportit, te rrembejne anijet, tragetet dhe avionet e te ikin vete drejt BE, t'iu shkojne Evropes atje, ne strofullen e vet, sa nuk jane vendosur vizat. Ndoshta edhe Evropa permendet. Le te mbeten ne Shqiperi vetem komunistet qe pranojne te hane bar te perzier me garniture muti nga Duçja i tyre i droguar!

Shto koment

Denonco