Nishani: Shpëtimi vjen nga izolimi i së keqes, të bashkohemi sot në protestë!

Nishani: Shpëtimi vjen nga izolimi i së keqes, të bashkohemi sot në protestë!

09:40, 21/06/2019

Nga Bujar Nishani.

Kur opozita denoncoi avionët e drogës, Edi Rama e mohoi dhe ja doli ti mashtrojë shqiptarët deri ditën kur një prej avionëve të trafikut u rrëzua,

Kur opozita denoncoi kanabizimin masiv të gjithë vendit e kthimin e Shqipërisë në narkoshtet, Edi Rama e mohoi dhe arriti ti mashtrojë shqiptarët deri ditën e arrestimit të bandës së Habilajve-Tahiri; 

Kur opozita denoncoi grabitjen masive të zgjedhjeve përmes grupeve kriminale dhe parave të drogës, Edi Rama e mohoi dhe arriti ti mashtrojë shqiptarët deri ditën e daljes së përgjimeve,

Sot opozita po ngre zërin fort dhe po i paralajmëron shqiptarët, se prej Edi Ramës shqiptarëve do t’ju rikthehen vizat dhe izolimi prej Evropës siç e provuan në 50 vjet,

Nëse shqiptarët mashtrohen përsëri prej Edi Ramës “se kjo nuk do të ndodh”, duhet të kuptojnë vetëm një pasojë.

Liberalizimi nuk rikthehet më kur atë e heq. Nuk merret më askush vetëm me një shtet.

Shpëtimi i shqiptarëve vjen nga izolimi i të keqes.

Të bashkohemi sot të gjithë në protestë !

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

fieraku emigrant21/06/2019 12:32

kosta ..ke then fjalen me te drejte qe ekziston..sot te keqen e kemi vetem sepse nuk u asgjesua sistemi komunist...por munde te them qe jo vetem qe nuk u asgjesua por nuk pam asnje ndeshkim te krimeve komuniste..po shteti demokratik shqipetar beri sikur i iziloi...asgje nuk beri..sot per gabimet e tyre po e vuajm ne ...qe jemi endur rrugeve te evropes..kurse shteti shqiptar vuri ne funksionet drejtuese ..ish oficera te sigurimit te shtetit...ish njerez te ministrave te asaj kohe...dmth..ikem nga nje diktatur e deklaruar komuniste ne nje tjeter diktature me te eger...u premtua ..dhe u kerkua nga shqipetaret te hapen dosjet e krimineleve te komunizmit...asgje nuk u be..si perfundim..as skemi per te patur ne demokraci te vertet ne shqiperi..jetojme me te sigurte ne emigrim...vijme ne shqiperi..te shikojme njerezit tane..rruges na bombardojne policat me gjoba...shteti i korruptuar perdor xhdo menyre zhvatje per shqipetaret..vetem dora e nderkombetareve ka ven ne levizje politiken shqiptare ..se kuvendi i shqiperis eshte kuvendi me qesharak ne bote..qe ka ligjet me skandale qe ekzistojne...duhet revolucion...

Kosta21/06/2019 10:17

Zoteri Nishani, e keqja nuk izolohet.....e keqja asgjesohet.....e izoluam te keqen komuniste, ku edhe ti beje pjese ne te, por ja qe na doli dhe tani po na ze frymen......po ta kishin asgjesuar atehere, nuk do te kishim ne udheheqje, mendimtare te se keqes qe e duan vetem te izoluar si kunder ti Nishan.....

Askushi21/06/2019 09:58

Shpetimi vjene nga egzekutimi i se keqes. E keqja qe ka kapur vendin eshte si nje kancer. Nese nuk operohet , pasojat do te jene te frikshme

Shqiptari21/06/2019 09:44

Po ja dolem edhe sot ne protesten e 8 paqesore me te madhe qe ka pare historia pas 2001. Ne në proteste me thirrje, çjerrje RAMA SHPORRU!, pastaj me drita celularesh dhe kthim neper shtepi duke mbajtur syte e veshet nga tv, nga Arjan Çani e Curri per te pare e degjuar gallatat me Sofine apo ndonhe te ftuar "interesant". Neser e pasneser drejt detit ne plazh. Rama vazhdon per qejf te vet duke u masturbuar ne "fushate elektorale" me 500 police e 10 autobusa. Ata nuk e rruajne k... fare nga protestat paqesore! Ata kane mbeshtetjen e mender nderkombetareve te shit-blere me paret e droges dhe korrupsionit. Ata nuk i kthen dot mbrapsh nga 2 milion eurot qe kane marre. Shame on them! Shame on OSCE! Shame on BE! Ata nuk kane as cipe, as nder e as llogjike perpara atyre 2 milion eurove qe kane marre. Ne vendet nga ata vijne, nuk te japin asnje krikell birre qyl. Ne Shqiperi keta po jetojne e po kalojne si pashallare, alkool, droge, femra e miliona euro, vetem per te bere ato deklarata te turpshme ne mbeshtetje te krimit dhe korrupsionit qe qeverise mafioze. "Shqiperia i ka bere deytrat!!!!", "Shqiperia eshte ne rrugen e duhur!!!!", "Qeveria po punon mire!!!", Opozita dhe populli opozitar te ruaje qetesine, te durojne deri ne mjerim edhe nja 10 vjet!!! E kujt i plasi ne Evrope per Shqiperine dhe popullin shqiptar! Atyre kurre nuk u ka plasur bytha per lirine e demokracine ne Shqiperi. Ata nuk e çajne k... fare! Ata nuk e rruajne k... se cfare po i ndodh popullit te mjere shqiptare. Ata nuk e çajne k.... per pergjimet qe publikon BILD. Ata nuk e çajne k... pse ne Shqiperi kriminelet ne rruge dhe ne qeveri blejne e grabisin votat per te mbajtur pushtetin. Ata nuk e çajne k... pse ne Shqiperi opizita po burgoset. SHAME ON ALL OF THEM! Gjithmone kane qene me qeverite. Ata flasin vetem kur flaka u shkon tek bytha e tyre. Prandaj ne 1 korrik shqiptaret te mos vriten per lirine e demokracine, por masivisht te turren drejt porteve dhe aeroportit, te rrembejne anijet, tragetet dhe avionet e te ikin vete drejt BE, t'iu shkojne Evropes atje, ne strofullen e vet, sa nuk jane vendosur vizat. Ndoshta edhe Evropa permendet. Le te mbeten ne Shqiperi vetem komunistet qe pranojne te hane bar te perzier me garniture muti nga Duçja i tyre i droguar!

Shto koment

Denonco