Edi Rama drejt Shkodrës, dhjetëra mbeshtetës të opozitës i bllokojnë rrugën

Edi Rama drejt Shkodrës, dhjetëra mbeshtetës të opozitës i bllokojnë rrugën

17:29, 20/06/2019

Kryeministri Edi Rama është nisur sot drejt Shkodrës për miting elektoral, mësohet se përfaqësues të opozitës i kanë zënë “pritë” dhe po protestojnë kundër tij në aksin Lezhë- Shkodër, ekzaktësisht në Kryqëzimin e Dajçit.

Mësohet se protestuesit kanë për qëllim të pengojnë udhëtimin e kryeminsitrit Rama drejt Shkodrës.

Në vendngjarje raportohet të ketë edhe shumë forca policie, forca të grupit të gatshëm të pajisur me maska kundragaz.

LIVE në Syri TV:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco