Flet Topalli/ Rama nuk duhet të largohet. Dënoj diegien e mandateve

Flet Topalli/ Rama nuk duhet të largohet. Dënoj diegien e mandateve

22:34, 18/06/2019

Nga Jozefina Topalli

Djegia e shkollës nuk është historia e Shkodrës. E kundërta është historia e këtij qyteti.

Kjo nuk ka ndodhur kurrë në 3 dekada. Një demokrat nuk djeg as mandate as shkolla. Një demokrat i vërtetë nuk hedh as molotov as ka frikë nga zgjedhjet.

Demokratët nuk kanë patur frikë në ‘97 kur gjysma e territorit kontrollohej nga bandat.

Nuk largohet Rama duke refuzuar parimet e vlerat e democracisë. Partia Demokratike lindi si ëndërr e lirisë dhe e të drejtës me votu.

Ai që mendon se do pengojë të drejtën e votës nuk është demokrat.

Shqiptarët duan paqe. 3 milion shqiptarë nuk mund të mbeten gjatë peng të 4-5 veteve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Luan21/06/2019 21:20

Degjo edhe une demokrat i thjeshte jam dhe i pa kenaquar nga Pd.por kjo qe thua ti zonje e dashur nuk ka sense,ky e beri kete vend te degjeneruar ku njeriu eshte vetem skllav i shoqeris.nese ketu njeriu nuk eshte i barabarte para ligjit gjerat nuk fuksionojne dhe ne do ngelemi dele e zeze e evropes.

Shqiptari21/06/2019 19:31

Po si more burre, i mblodhe te gjithe ndyresirat dhe i mbajte 25 prane, te veshur me petkun e demokrateve. Njera u be me miliona dhe me Jaguar nga PD dhe tani ka hyre ne shtratin e Rames, tjetra u be me e re nga c'ishte, i rregulloi per mrekulli t'tana gjanat e veta, te familjes se saj, pronat i mori t'tana, tani e ka hedh Rama me punera nderkombetare, po e hedh shurren perpjete dhe i jep edhe ajo pak qumesht Rames nga gjoksi i saj. Moj idiote, qe e mban veten te mencur: Shkodranet heroike nuk djegin kurre shkolla, ata djegin qendrat e votimit, qendrat e krimit elektoral, ata po djegin qeverine Rama, moj idiote femer! U ka zene syte paraja dhe pasuria, iket nga Shqiperia me rroga evropiane, e late popullin fukara, dhe nuk doni t'ia dini me se cfare behet ketu. Po ti nuk mban pergjegjesi se ku ndodhet sot Shqiperia!???? Apo harrove se cfare ke qene? A nuk ishe edhe ti qe ishe gati t'ia mbaje ne goje Saliut gjithe diten, per interesat e tua dhe pushtetin tand!!!!????

Arditi21/06/2019 18:57

Jozefina mos e caj as ti trapin!

Medlind21/06/2019 17:07

Ti fytyreqen me preudonimin Messi, ti mund ta kritikosh por jo Kurve, nuk eshte kurve, as nena jote nuk eshte kurve pse je ti i qelbet! Nuk mund te thuash kurse, ti kritiko, edhe mund ta shajesh por jo kurve, kurve nuk ka qene dhe as nuk eshte;

Medlind21/06/2019 17:06

Ti fytyreqen me preudonimin Messi, ti mund ta kritikosh por jo Kurve, nuk eshte kurve, as nena jote nuk eshte kurve pse je ti i qelbet! Nuk mund te thuash kurse, ti kritiko, edhe mund ta shajesh por jo kurve, kurve nuk ka qene dhe as nuk eshte;

FATOS OSMANI:21/06/2019 15:52

Jozefine : Me zhgenjeve.Me statusin tand ti i sherben nje njeriu qe asht meshirimi i cdo gjaje te keqe qe mund te kete nje qenje njerezore ,arrogant,sarkastik,kokeforte,i padhimbshem ndaj prinderve, perbuzes bipolar etj etj .Shume keq per ty

Alfons Malo21/06/2019 14:08

Topalli ,femer pa dinjitet! Po te kthehesh pas thenieve te saj thoshte: "Rama nuk rrxohet me xhiro ne bulevard", kthehuni dhe shikoni si eshte intervista e saj.Tani na thenka te kunderten.E di ti qe edhe per fajin tend kemi mbetur kaq mbrapa?Kaq vite ke qene ne krye te kuvendit dhe çfare bere? ASGJE ASGJE BRODHE BOTEN ME LEKET TONA NUK LE VRIME PA VIZITUAR NE TE GJITHE GLOBIN.E TANI NA LESHON TULLUMBACA TURP PER TY .PO TI NUK KE FAJ,ATE E KA SALIU QE TE MBAJTI KAQ VJET DHE TANI TALL BYRHEN ME VUAJTJET E POPULLIT.PO SI MOJ NUK KE THENE NJE FJALE PER KETO VJEDHJE? A JE DEMOKRATE TI A ÇFARE MUTI JE? A KE FAMILJARE ME NE SHQIPERI APO I KE NXJERRE JASHTE PER JOGO.? TURP E FAQE ZEZE PER TY E HARAM TE QOFTE RESPEKTI QE KANE PATUR DEMOKRATET PER TY! PO SI NUK FLET NJE FJALE PER KETE QEVERI NE RADHE TE PARE SI POLITIKANE QE KE QENE? APO KE IKUR EDHE TI PER LESH DHE PRET TE SHKRAKOHET ILIR META E TE BEHESH PRESIDENTE?!

idi21/06/2019 13:40

Per inat te Bashes kjo behet edhe idhulle e Enverit. Shpej e vone gjithmone del boja. Turp eshte pak.

Pukjani21/06/2019 08:22

@JozefinaTopalli à te kujtohet ça ke ba ne Puke me kryetarin e bashkise qe te ka dhane shum euro dhe angazhove edhe shikun me ble 1200 vota tu kercnu njerz. Je isoj si kallami edhe ti pranej i mban krahun.

Saimir Mezini20/06/2019 21:36

Nje fjale e urte kineze thote : " Inteligjenca e femres ka kufij , urrejtja dhe hakmarrja skane kufij " ! Eshe puna e kesaj fillozofes keshtu eshte !

dddddd :)20/06/2019 07:42

gjith respekti qe kisha ...tani i hodhe gjitha posht .turp nuk ju shkon kjo sjellje.tani kuptova qe luli paska pasur te drejt!

Shake shaket19/06/2019 00:00

Nuk ta ka faj kush se shpyllezimin e familjes apo femijeve tuaja e shfryn kunder Bashes. Nuk djegin demokratet por te djegin pseudo demokratet si Ti, kunadhja Hajdari, bregu pa breke, Patoz bixhozi pale Pastaj imamin etj. Zonja topalli eshte mire te shkosh te Guru e gjinkurit. Ajo mundet te shohe mire filxhanin dhe te ta drejtoje prasin qe ju ka futur Rama, ty, brekut Dhe hajdares.

Tarasi18/06/2019 23:10

Diku ka gelltit dhe kjo nje lug çorb.... Turp kisha respekt per kete por..... Shum turp.

Askushi18/06/2019 23:06

E dashur Jozefin Kemi menduar we e doni shqiperin, kemi pasur pak besim tek ju, nuk na ka pelqyer qe basha ju la jashte listes, por po kuptojme qe ju paski merituar, jeni nje plere qe keni shitur dhtresen e persekutuar qe i perkisni, plere

Nimet Muti18/06/2019 23:06

Turp te kesh....legene.... Spiune e Sigurimit qe te perdhosi familjen.. Harram zagare...

Shake shaket18/06/2019 22:56

Nuk ta ka faj kush se shpyllezimin e familjes apo femijeve tuaja e shfryn kunder Bashes. Nuk djegin demokratet por te djegin pseudo demokratet si Ti, kunadhja Hajdari, bregu pa breke, Patoz bixhozi pale Pastaj imamin etj. Zonja topalli eshte mire te shkosh te Guru e gjinkurit. Ajo mundet te shohe mire filxhanin dhe te ta drejtoje prasin qe ju ka futur Rama, ty, brekut Dhe hajdares.

Medlind18/06/2019 22:49

... po kerkon me e ble Hazardin e Majta hahaha mbi 100 milion, direkt ne vendin e Metes hahaha; mjeri popull se spo ka as te majte e as te djathte por vetem Interesin personal kush po hypen ne pushtet:: JOZEFINA President! e vrafte ideali i te djathtes se vertete.

agron bala18/06/2019 22:48

po c'te duhet moj jozefina.edhe ty te kemi mangut ne.kohet e fundit na eshte shtuar edhe mentor kikirikiaqiu.kemi edhe allfred pezen.prandaj po pate meshire gric bythen e mos na llomotit me,se shpirti na e din si po durojme.te lutem,gric bythen

Messi18/06/2019 22:43

Kurvat, nuk kane moshe!

Bobi, bythlepiresi i Ripjelljes!18/06/2019 22:40

Edhe kjo ka shku per lesh

Shto koment

Denonco