Dekreti i Presidentit, policia pengon Bashkinë Shkodër të administrojë pronat e veta

Dekreti i Presidentit, policia pengon Bashkinë Shkodër të administrojë pronat e veta

20:53, 18/06/2019

Protestues nga opozita janë grumbulluar mbrëmjen e sotme pranë shkollës “Shejnaze Juka” në Shkodër ku ndodhen materialet zgjedhore për qarkun të dorëzuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Mes protestuesve është edhe ish deputeti i PD, Bardh Spahia.

Opozita dhe bashkia e Shkodrës kërkojnë nga forcat e policisë të lirojnë ambientet në fjalë, të cilat janë në pronës të baskisë së Shkodrës.

Por siç duket, Policia po pengon bashkinë të administrojë pronat e veta dhe të zbatojë Dekretin e Presidentit të Republikës. /Syri.net

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco