Interceptions/ Socialist candidate Pjerin Ndreu pressures for a school director to declare openly his vote for PS or else…

Interceptions/ Socialist candidate Pjerin Ndreu pressures for a school director to declare openly his vote for PS or else…

16:24, 17/06/2019

Pjerin Ndreu, a former Member of the Parliament and currently the Socialist Party mayoral candidate for the municipality of Lezhë appears in one of the interceptions proving the elections rigging, published today by the German daily Bild.

Ndreu calls the director of the Directorate of Educationin Dibër, Drini Gjeçi, and tells him to call the director of the school of Reç and pressure him to declare openly his vote for the Socialist Party.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tosi17/06/2019 19:02

Po si mumd te kercenosh e shkarkosh nje drejtues arsimor qofte ai me teser partie nese eshte ne rregull me funsionin qe kryen ne nje instituciom te depolitizuar si arsimi. Apo ngaqe rilindja e ka kthyer institucionet e arsimit si dege e seksione partiake prandaj i duket normale.

Gramoz17/06/2019 16:44

Ou! Edhe Pjerdhini?! Po ky sikur vinte nga nje familje e ndershme dhe atdhetare! Posi keshtu more Pjerdhin, ndershmeri te duket ty te kercenosh qytetaret me buken e gojes, per te votuar per qelbesira si ju dhe ridhjerja juaj?

Shto koment

Denonco