PD: Edi Rama kërkon arrestimin e Bashës, që të heqë vëmendjen nga Bild

PD: Edi Rama kërkon arrestimin e Bashës, që të heqë vëmendjen nga Bild

12:38, 17/06/2019
A+ Aa A-

Partia Demokratike akuzon se 'me urdhër direkt të Edi Ramës, drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj në dhunim flagrant të ligjit po ushtron presion të paligjshëm ndaj prokurorëve të çështjes për shoqërimin me forcë dhe arrestimin e kryetarit të opozitës, ndonëse kryetari i opozitës ka konfirmuar vullnetin për tu paraqitur në prokurori sapo kjo e fundit të zbatojë ligjin për thirrjen e tij'.

‘Ky presion kriminal përmes urdhrave të paligjshëm të prokurores së kapur Elisabeta Imeraj po ushtrohet me urdhër direkt të Edi Ramës me qëllim për të larguar vëmendjen nga përgjimet e reja që ka paralajmëruar se do të publikojë sot gazeta gjermane BILD.

Partia Demokratike paralajmëron prokuroren Imeraj dhe shefin e saj Edi Rama se ky skenar kriminal do të dështojë dhe ata do të jenë përgjegjës direkt për këtë veprim kriminal të paprecedentë të shkeljes së ligjit dhe provokimit ndaj opozitës.

Kamikazaja Imeraj nuk do ta shpëtojë dot Edi ramën. Asgjë nuk e shpëton dot Edi Ramën. As drejtësia e kapur prej tij’, thuhet në deklaratën e PD-së.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Skrapari17/06/2019 13:00

Te mos guxoje kerkush ti prek fijen z. Basha, ne te kundert tym dhe flake do ndizet Shqiperia dhe koken e Edvin qelbesires ne sini do tja servirim ridhjernes.

Shto koment

Denonco