EMRI/ Demokratët e Lushnjes me kryetar të ri, ja kush zgjidhet

EMRI/ Demokratët e Lushnjes me kryetar të ri, ja kush zgjidhet

22:36, 16/06/2019

Saimir Korreshi është zgjedhur kryetari i PD-së në Lushnje. Ai fitoi me një diferencë të madhe votash kundrejt kandidatit tjetër në garë Pandi Boçi.

Votimin për kreun e PD-së Lushnje e mbikqyri Sekretari Organizativ, Sahit Dollapi.

Në zgjedhje votuan rreth 180 krerët e grupseksioneve të PD-së.

Zgjedhjet për kreun e PD-së në Lushnje u zhvilluan pas shkarkimit të Myslym Murrizit në muajin shkurt.

Shkarkimi i tij erdhi pas refuzimit të vendimit të kryedemokratit Basha për të dorëzuar mandatin e deputetit. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ervin16/06/2019 22:45

Demokratet e Lushnjes nuk mund te quhen te tille per aq kohe sa nuk I futin prasin me byrhe Murrizit qe e mban veten opozitar antikomunist dhe voton si baxhelle komuniste rezolutat e e partise mafioso komuniste

Shto koment

Denonco