Nano te 'Unaza e Re'/ Shpërthen analisti: Haja derrit, pija qenit dhe bjerini karadyzenit!

Nano te 'Unaza e Re'/ Shpërthen analisti: Haja derrit, pija qenit dhe bjerini karadyzenit!

19:50, 16/06/2019

Mungon prej kohësh në skenën politike, ndërsa sa herë shfaqet përbën lajm.

Ish kryeministri Fatos Nano përshkroi me makinë me bashkëshorten e tij segmentin te unaza e re, ndërsa u pa teksa përshëndet protestuesit.

Lajmi bëri bujë në portale, por analisti Ilir Demalia e sheh krejt ndryshe.

Sipas tij, Nano me makinën e tij 150 mijë euro do të ketë qenë duke shkuar për ndonjë fundjavë jashtë vendit, ndërsa shton se janë po këta njerëz që duikur thërrisinin Nano Ik.

Postimi i plotë i Ilir Demalisë:

Nana! Nano!

Dje të gjitha mediat on line dhe TV-të, dhanë lajmin se Fatos Nano kishte shkuar në përkrahje të protestes se Astrit.

Protestuesit më xhaketa më vija të kuqe kur në fakt duhet ti kene blu! Të mbuluar me djersë nga vapa, floket njit që nuk I shkiteshin prej vapes, djersës e pluhrit, në pik? të hallit, sa panë Nanon me Xhoin që drejtonte Maseratin 150 mijë Euro, dhe Nano i pershendeti pa ulur as xhamin e makinës, shperthyen Nana, Nana, Nana!

Nano po shkonte për fund jave diku për qef të vetin më Xhoin per ndonje weekend që shpenzon sëpaku 2000 mijë Euro, apo në Bundva për ndonje dore Poker. . .Nano prej kaq vjetesh jeton ne Viene me paret ... larg rremujës e rrëmetit, pluhurit e zhulit. .. 
Janë po këta që therrisnin Nana Ik, kur Nano ishte kryeminister.

Sot Roma ik!

Nesër Roma, Roma!

Zgjedhjet do bëhen për tu çberê bërë çbëre përsëri, përseri.

Ha ja derrit pija qenit edhe bjerini karadyzenit!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco