Basha - shqiptarëve: Na pret çuarja deri në fund e betejës! Rama po shkon drejt grushtit të shtetit!

Basha - shqiptarëve: Na pret çuarja deri në fund e betejës! Rama po shkon drejt grushtit të shtetit!

14:22, 13/06/2019

Kryetari i opozitës Lulzim Basha paralajmëroi edhe njëherë qytetarët shqiptarë se kryeministri Edi Rama po bën një grusht shteti dhe në këto kushte, që më herët i cilësoi si të jashtëakonshme, Basha cilësoi:

“Na pret çurja deri në fund e betejës. Në kushtet kur Rama po shkon drejt konsumimit të grushtit të shtetit, është koha të bëjmë atë që bën çdo popull i civilizuar kur kërcënohet me grusht shteti: të qëndrojmë të rezistojmë dhe të fitojmë.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco