FOTO/ Edi Ramës nis t'i shkërmoqet koalicioni i zgjedhjeve

FOTO/ Edi Ramës nis t'i shkërmoqet koalicioni i zgjedhjeve

11:39, 13/06/2019

Partia Unitei Kombëtar me kryetar Idajet Beqiri kundërshton  vendimin e KQZ pas dekretit të Presidentit.

Kërkesa është depozituar në KQZ dhe pritet të shqyrtohet sot në orën 13 00 në mbledhjen eKQZ.

Sipas kërkesës, Beqiri ka kërkuar çrregjistrimin e partisë së tij nga lista zgjedhore pas dekretit të Presidentit Meta për anullimin e datës së zgjedhjeve.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

a - zh16/06/2019 09:31

E çfarë partie ka Idajet Beqiri ? Nuk besoj kursesi se këtë lëvizje ai e ka bërë me qëllimin për tu "distancuar" nga krimet e Ramës. Enveristi i hapur Beqiri, njihet si një jurist intrigant që përdoret për prapaskena të errëta., njëlloj si "avokati anglo -sakson" Spartak Kiço Ngjela. Ata që e njohin mirë e kanë kuptuar se këtë lëvizje ai e ka bërë për të kundërtën e asaj që thuhet. Për të bërë të pavlefshëm dekretin e Metës duke kaluar në Kolegjin zgjedhor.. Një dredhi tipike e avokatëve të krimit..

Oli13/06/2019 12:15

Idajet Beqiri po tregohet i zgjuar qe sdo te jete bashkefajtor ne krim

Shto koment

Denonco