Rama braktis festën e partisë dhe zhduk flamujt e PS

Rama braktis festën e partisë dhe zhduk flamujt e PS

20:12, 12/06/2019

Është akuzuar dhe vazhdon të akuzohet nga shumë eksponentë të rëndësishëm të Partisë Socialiste se, kryeministri Edi Rama nuk përfaqëson më socialistët, por sektin e Rilindjes, dhe ‘fushata’ që ka nisur prej ditësh po e vërteton këtë gjë.

Edhe sot, që është ditëindja e 28-të e Partisë Socialiste, kreu i saj, Rama, gjatë mitingut të tij në Lushnje ka zhdukur çdo flamur apo simbol që lidhet me PS-në, ndërsa i ka zëvendësuar ato me flamujt kombëtarë.

E njëjta gjë vihet re edhe në takimet e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Ata që betohen ‘partia pastaj Shqipëria’, po luajnë rolin e patriotit...

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco