VIDEO/ Momenti kur Parlamenti i Holandës i thotë 'Jo' Shqipërisë dhe 'Po' Maqedonisë së Veriut

VIDEO/ Momenti kur Parlamenti i Holandës i thotë 'Jo' Shqipërisë dhe 'Po' Maqedonisë së Veriut

19:34, 12/06/2019

Parlamenti Hollandez i ka thënë sot Po hapjes së negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Jo hapjes së negociatave me Shqipërinë.

Sipas Këshillit të Çështjeve të Brendshme dhe Këshillit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Holandez, pas dëgjimit të diskutimeve, u konstatua se sipas qeverisë holandeze, Shqipëria nuk po arrin rezultate të prekshme në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco