EMRI/ Shefi i Policisë së Roskovecit nën urdhërat politikë të kryebashkiakes, presion qytetarëve të marrin pjesë në votime

EMRI/ Shefi i Policisë së Roskovecit nën urdhërat politikë të kryebashkiakes, presion qytetarëve të marrin pjesë në votime

17:49, 12/06/2019

Shefi i policisë së Roskovecit, Pal Marku nën urdhërat politikë të kryebashkiakes socialiste Majlinda Bufi.

Ky është denoncimi i një qytetari në Facebook-un e ish kryeministrit Sali Berisha.

Sipas tij, Ai udhëton në një makinë dhe ulet në dreka apo darka në një tavoline me Bufin sikur të ishte punonjës bashkie dhe jo punonjës i Policisë së Shtetit.

Ja çfarë shkruan ish kryeministri:

Skandal ne antifushaten e Partise se Krimit.

Miq, narko komisari Pal Marku ushtron presion dhe terror ndaj qytetareve per te marre pjese ne mitingjet e ndrikull Bufit.
Ai udheton ne nje makine dhe ulet ne dreka apo darka ne nje tavoline me ndrikull Bufin sikur te ishte punojnes bashkie fans i saj! sb

Doktor Pershendetje.
Jam nje banor nga Marinza. Dua te bej nje denoncim. Kryetarja e Bashkise Majlinda Bufi ne takimet qe ben shoqerohet nga Shefi i policise se Roskovecit, Pal Marku. Ky person i ardhur ne zonen tone zbaton cdo urdher te Majlindes dhe na ben presion qe te marrim pjese ne takimet qe ajo ben. Ata levizin bashke ne makine. Ulen per dreka dhe darka bashke. Majlinda i thote Pal Marku kercenoi myzeqaret se jane njerez te urte. Ai vjen dhe na.kercenon neper biznese. Une kam nje lokal dhe vjen cdo nate na terrorizon klientet. Shkon shpi me shpi dhe fshat me fshat per te bere presion. Majlinda e di qe ne nuk marrim pjese ne zgjedhje dhe ajo nepermjet policise do te na marr me zor. Ne nuk do votojme se ska zgjedhje. Por ne kushte terrori nuk mund te marrim pjese. Majlinden nuk e pranojne ne fshatrat qe shkon. Askush nuk i del ne takim. E perzene se na ka mashtruar. Ne fshatin Luar e kishin bere per nje lek. Dhe ne darke shefi policise shkoi dhe i beri presion banoreve. Por ata nuk u tremben. se e dine qe Majlindes dhe Edi Rames po i vjen fundi. Me keto kushte terrori po na tremben dhe kalamajt sa qe here shikojne polica neper fshat. Te lutem publikoje. Vetem tek ty kemi besim. Na shpeto nga ky hall qe kemi mbi koke. Se me zor po nxjerrim buken e gojes, tani na ben presion dhe Pal Marku.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Latif12/06/2019 19:41

Pal Vata, ku e rruajn roskovecaret se ke kan sjelle shef, or shoku, i njf njerzit ti apo hakde te bejme nje artikull

Shto koment

Denonco