Gafa e Juncker me zgjedhjet, ish-gazetari i BBC: Sa seriozë kur bëhen tapë

Gafa e Juncker me zgjedhjet, ish-gazetari i BBC: Sa seriozë kur bëhen tapë

15:04, 12/06/2019

Ish-gazetari i BBC, Arben Manaj ka ironizuar deklaratat e presidentit të Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, pasi dje në konferencë me kryeministrin Edi Rama nga Brukseli foli për zgjedhjet në Shqipëri, sipas tij në prill.

Duke e cilësuar me ironi edhe si ‘Mr.Konjaku’, gazetari shton se sa seriozë janë mendimet e zyrtarëve të tillë në fund të mandatit, pas zgjedhjeve të fundit në Parlamentin Evropian.

‘Shefi i BE-së Mr. Juncker ose siç njihet ndryshe ‘Mr.Konjaku’, del çakerqef në konferencë shtypi në Bruksel me kryeministrin, duke bërë çorap zgjedhjet, të qershorit i bën në prill!!

Imagjino sa seriozë janë kur bëhen tapë dhe presim ne të japë mendim konstruktiv si të shmanget një përplasje civile në vend!

Qesharak edhe në ditet e fundit të posteve zyrtare të cilat do i lënë pas zgjedhjeve të fundit për Parlamentin Evropian, bashkë me kuqalashen Mogerini, së cilës nuk do ia shihni më surratin pas disa javësh! Vetëm amerikanët duket se janë më seriozë në analizimin e gjendjes së veshtirë në Shqipëri!

Zoti e ruajtë Shqipërinë nga ata që ‘ s’kanë dieta udhëtimi dhe shërbimi’ si Mr.Shame on you’, shkruan gazetari.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Think tank12/06/2019 20:44

Një pijetar i madh të puth në faqe dhe kudo tjetër, ai puthi edhe Ramën, vërtetë fliste përçart, por një njeri i bërë tapë duhet të ketë thënë të vërtetën. Ndaj , duhet besuar. Ky është shoku i kokëminstrit tonë. Ky soj na vlerëson ne. Ata janë të kërrnaqur që zgjedhjet tek ne do të bëhen si në kohën e Tarrasit. Duan përqindje të lartë. Pra, do të ketë votime , por jo zgjedhje. I thoni Juncker-it ta mbushin edhe një herë gotën , se ja paguan Rama.

Shqiptari12/06/2019 16:23

Konferenca e fundit per shtypin evropian e Pijedashesit Junker me Kokaine-dashesin Rama ishte ekstrada me qesharake e vitit. Rrofte Ekstrada e Ballshit!!!! Nuk tallje me te madhe dhe injorim me skandaloz per KM Mr. Droge_Ramen ne kete konferencen per shtyp kaq te shtirur, kaq me zor dhe te paguar per here te fundit nga krimi shqiptar. President Konjaku, nuk e kishte idene se ne cfare muaji ishte dhe jo me se cfare po ndodh ne Kolumbine dhe Siciline e Evropes se 2019!!!!! KM Rama i bente suflerin qesharak presidentit te BE, tap fare, per muajin ne te cilin po beheshin zgjedhjet monopartiake te Rames. Nuk ka tallje me te madhe per Ramen. E ngriti me zor te shkretin Junker nga pija dhe e nxori ne konference per shtyp per hater te Rames, duke tallur bythen keq me Ramen. Cfare trishtimi per nje kryeminister qe po lyp me zor hapjen e negociatave!!! RAMA IK SE NA NXIVE FAQEN! SA TURP PER TE GJITHE! PER BE dhe SHQIPERINE!

Daj Jaku12/06/2019 15:59

Junker duhet takuar para orës 10 të mëngjesit me shpresën për ta kapur esëll e për të diskutuar diçka seriozisht, pas orës 10 është gjithmonë tapë. Ndërsa E Drama e ka çdo dy orë efektin e kokainës. Po të kishin koinçiduar oraret, përveç puthjeve mund të kishit parë edhe seks oral, madje edhe anal. I dashur, në gojë të kisha...

Shto koment

Denonco