FOTO/ Kapexhiu komenton situatën: Dordolecët e KQZ-së

FOTO/ Kapexhiu komenton situatën: Dordolecët e KQZ-së

13:37, 12/06/2019

Katër anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, të cilët refuzuan të pranojnë dekretin e presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve, janë marrë në mbrojtje.

Mësohet se kërkesa është bërë në Ministrinë e Brendshme nga vetë katër anëtarët e KQZ. Atyre u janë vënë në dispozicion truproja që i mbajnë nën mbikëqyrje.

Kështu në mbrojtje janë vënë nënkryetari Denar Biba, Edlira Jorgaqi, Bledar Skënderi dhe Rezarta Bitri.

Ndërkohë KQZ do të vijojë me mbledhjen e radhës, ‘sipas rendit të punës në kuadër të procesit zgjedhor të 30 qershorit’.

Nga ana tjetër, këtë situatë të krijuar në KQZ e ka ‘komentuar’ me penën e tij edhe mjeshtri Bujar Kapexhiu.

Ai vjen me një karikaturë, ku anëtarët e KQZ etiketohen si dordolecë. /Mapo.al

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco