Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:20, 12/06/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha: Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë jo vetëm për të ardhur në pushtet, por për të ndryshuar Shqipërinë

 Aksioni kryesor politik pas zhvlerësimit zyrtar të datës 30 Qershor me dekretin e ri të Presidentit, nga ana e Partisë Demokratike dhe që pritet ta vendosë Këshilli Kombëtar, është krijimi i Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/259637/basha-aleanca-per-mbrojtjen-e-demokracise-jo-vetem-per-te-ardhur-ne-pushtet-por-per-te-ndryshuar-shqiperine/

                                    

FOTO/ ‘Supergjigandi që tronditi botën me pamjen që tmerruan Edvin Krimin’

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar në profilin e tij edhe njëherë foto nga protestat madhështore të Opozitës që bënë xhiron e botës duke tundur nga themelet pushtetin e Ramës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/259635/foto-supergjigandi-qe-tronditi-boten-me-pamjen-qe-tmerruan-edvin-krimin/

 

Meta reagon sërish: Shqiptarët kanë nevojë për ZGJEDHJE, jo për votime

Presidenti i Republikës ka reaguar sërish pak minuta më parë në profilin e tij në facebook, duke përcjellë edhe njëherë i qartë vendimin e tij për shtyrjen e zgjedhjeve të datës 30 qershor/

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/259620/meta-reagon-serish-shqiptaret-kane-nevoje-per-zgjedhje-jo-per-votime/

                                    

PD angazhohet të mos lejojë zgjedhje farsë me Edi Ramën kryeministër

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka dalë sot në disa vendime të qarta dhe të prera që lidhe me krizën politike, kushtetuese dhe institucionale në Shqipëri.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/259648/pd-angazhohet-te-mos-lejoje-zgjedhje-farse-me-edi-ramen-kryeminister/

 

Mediat e huaja zbardhin takimin e Ramës, me ambasadorët: Ishte jashtë realitetit!

Paraditen e djeshme, menjëherë pas firmosje live nga presidenti Ilir Meta të anulimit të datës 30 qershor si ditë e zgjedhjeve lokale, kryeministri, Edi Rama, thirri në kryeministri trupin diplomatik të vendeve kryesore perëndimore të akredituara në Tiranë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/259539/mediat-e-huaja-zbardhin-takimin-e-rames-me-ambasadoret-ishte-jashte-realitetit/

 

‘Na sill edhe dy gin’/ Ja si Dylgjeri ironizon Ramën dhe Junckerin që sheh suksese në luftën ndaj drogës

Kreu i Komisionit Europian Jeane Claude Junker, është i njohur si dashamirës i pijes, dhe është parë shumë herë duke u mbajtur te kolegët për shkak të teprimit me qejfin. Këshu duket se u shfaq edhe sot kur tha se ‘Qeveria Rama ka bërë progres në luftën kundër krimit dhe drogës’, kur vetë raportet e BE-së dhe SHBA, e shikojnë trafikun e drogës si të lidhur me qeverinë Rama.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/259660/na-sill-edhe-dy-gin-ja-si-dylgjeri-ironizon-ramen-dhe-junckerin-qe-sheh-suksese-ne-luften-ndaj-droges/

 

‘Rama mori ‘qokën’/ Ylli Rakipi: 'Juncker foli në avujt e alkoolit'

Deklarata e Jean Claude Juncker se zgjedhjet në Shqipëri do të mbahen sigurisht që ka habitur askënd që njeh dashurinë që kreu i Komisionit Europian ka për pijen.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/259666/rama-mori-qoken-ylli-rakipi-juncker-foli-ne-avujt-e-alkoolit/

 

FOTO-VIDEO/ Tifozët ‘Kuqezi’ me banderolë ‘Rama ik’ në ndeshjen Shqipëri-Moldavi

Nuk ka qetësi për Ramën. Pas Opozitës dhe qytetarëve që nuk e duan, tani janë edhe tifozët Kuqezi ata të cilët kanë dalë hapur kundër kryeministrit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/259672/foto-video-tifozet-kuqezi-me-banderole-rama-ik-ne-ndeshjen-shqiperi-moldavi/

 

‘Vrasja e kryekomunarit’/ Berisha: Rama e shndërroi Vlorën në kryeqytetin e vrasjeve në Evropë

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar nëpërmjet një statusi në profilin e tij në facebook, lidhur me vrasjen e sotme të kreut të Njësisë Administrative Kotë në Vlorë, Argjil Gjika.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/259640/vrasja-e-kryekomunarit-berisha-rama-e-shnderroi-vloren-ne-kryeqytetin-e-vrasjeve-ne-evrope/

                                    

VIDEO/ Ja si u përplas turistja franceze me shoqen në Rrugën e Kavajës

Publikohen pamjet e kamerave të sigurisë nga aksidenti që ndodhi dje pasdite në “Rrugën e Kavajës”. Një makinë vjen me shpejtësi dhe i bie nga pas një makine tjetër, ndërsa turistja franceze që shihet me fustan jeshil ndodhej jashtë makinës.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/259574/video-ja-si-u-perplas-turistja-franceze-me-shoqen-ne-rrugen-e-kavajes/

 

VIDEO/ Puthje dhe përqafime, Bill Clinton midis qytetarëve rrugëve të Prishtinës

Ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton nisi sot vizitën e tij të rradhës në Kosovë, ku ndodhet me rastin e 20-vjetorit të Çlirimit.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova/259685/video-puthje-dhe-perqafime-bill-clinton-midis-qytetareve-rrugeve-te-prishtines/

 

Paralajmërimi i presidentit francez: Bota në krizë të thellë, po ecën drejt luftës

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag lufte. Ky është paralajmërimi i presidentit të Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi të mbajtur në Gjenevë.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/259641/paralajmerimi-i-presidentit-francez-bota-ne-krize-te-thelle-po-ecen-drejt-luftes/

 

VIDEO/ Shqipëria fitore ‘ngushëlluese’ përballë Moldavisë, Reja merr pikët e para

Shqipëria arriti të marrë një fitore të vështirë ndaj Moldavisë duke mbajtur gjallë shpresat për kualifikimin në Kampionatin Europian Euro 2020.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/259678/video-shqiperia-fitore-ngushelluese-perballe-moldavise-reja-merr-piket-e-para/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco