VIDEO/ Ylli Rakipi ia përplas Ballës: Keni shkër...er Kodin Zgjedhor

VIDEO/ Ylli Rakipi ia përplas Ballës: Keni shkër...er Kodin Zgjedhor

08:17, 12/06/2019

Gazetari Ylli Rakipi është përplasur ashpër me kreun e Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla.

Në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në Neës 24, Rakipi tha se Balla bën vetëm propagandë. Ai theksoi se Meta ka shkelur vetëm Kodin Zgjedhor të cilin sipas tij e kanë shkelur më herët si Rama dhe Berisha.

‘Presidenti Meta ka shkelur Kodin Zgjedhor? Ju keni shkër...er Kodin Zgjedhor. E keni shkelur Kodin Zgjedhor dhe ke 3 orë që na flet këtu.

Cilin nen të Kushtetutës ka shkelur presidenti? Më thuaj që ka shkelur Kodin Zgjedhor. Kush të pyeti për të drejtat e presidentit? Doktor a profesor, je? Ti duhet t’i çosh në gjykatë këto’ – tha Rakipi.

‘Presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën, prandaj nuk e meriton që të jetë më në zyrën e presidencës. Presidenti ka shkelur nenin 90, ku parashihen detyrat e kreut të shtetit shqiptar’ – iu përgjigj Balla.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz12/06/2019 15:04

Nari nari rrote k... Tualet gojorja me pagese e Ridhjerjes komuniste! Numri 2 i ridhjerjes! O Tempora, O Mores!!!

Alfons Malo12/06/2019 14:59

KY VEND NDAJ VUAN, SE E DREJTOJNE DALLKAUKET PO NA DOLI KY KOQE QE DERDELLISE NE TELEVIZOR PA IDE ? PO NA MBYTEN INJORANTET.?PO MBETI VENDI NE DOREN E TAULANTIT DHE PIKA QE SI BIE PS PER ATA BUURRA E GRA TE ZGJUAR QE KA NE GJIRIN E VET.PO SI U KATANDISE PS ME NJE TAUALNET QE TE ÇAN BYTHEN SA NE NJE EKRAN NE TJETREN.PO NA VJEN NDOTE TE DEGJOJME DOKRRAT E KETYRE? PO KY DO TE JETE I PARI QE DO MLEDHE KOKEN ME SHAMI TE KUQE DHE DO TE IKIN ME VRAP NE BUNKERET E MALEVE TE POLISIT?

LEJ FENI12/06/2019 10:14

VENDI NE DORE TE TAOS?O ZOT,KU KEMI MBERRITUR.KETIJ EDHE NGA EKRANI I VJEN ERA BYTHE

coli12/06/2019 08:51

Nuk po merem me brockullat e Ballës gjatë këtij emisioni, që në mënyrën më të paturpëshme përpiqet të kthejë çdo të vërtetë përmbys. Me thënë të vërtetën, demaskimet e Ylli Rakipit kanë vlerë më shumë se edhe demaskimet e Bild, se ai i njeh nga mbrenda fëlliqësitë e socialistëve. Më tërhoqi vëmendjen tallja që i bënte Rakipi Taos,duke e vlerësuar si një "socialist i vjetër". Pikërisht ky "socialisti i vjetër" , kur Rakipi përmendi përvjetorin e "krijimit" të PS, bëri jo lapsus, por e tregoi hapur se nuk e dinte cilin përvjetor feston sot PS. Sot PS mbush 28 vjet nga dita e ndryshimit nga PP, kurse Tao, kryetari i grupit parlamentar të kësaj partie dinte se është 27 vjetori. Nuk është këtu fjala për ndonjë lapsus në veprimin e alkolit, siç bëri Juncker kur tha se zgjedhjet në Shqipëri duhet të përfundojnë në prill, por për Ballën kjo mosdije është nje tregues se ai nuk e trajton partinë e tij si një forcë politike historike, po thjeshtë një organizatë mafioze nga e cila ka përfituar.më rrugë korruptive.

Shto koment

Denonco