Rama pranon ndarjen e PS/ Bushati, Peleshi, Ahmetaj po punojnë kundër meje

Rama pranon ndarjen e PS/ Bushati, Peleshi, Ahmetaj po punojnë kundër meje

20:55, 10/06/2019
A+ Aa A-

Gazetari afër Ramës, Baton Haxhiu në një shkrim të sotëm ku komenton vendimin e Presidentit Meta për zhdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, ka zbuluar edhe një prapaskenë që lidhet me ndarjen që po ndodh brenda Partisë Socialiste në këto momente.Haxhiu ka zbuluar kësisoj edhe emrat e socialistëve që i kanë dalë kundra Ramës në këto momente.

‘Pikërisht për shkak të njerëzve të politikës si Meta, Berisha dhe bashkëpunëtorëve të tyre të heshtur nga radhët e PS-së, si Ditmir Bushati, Niko Peleshi dhe Arben Ahmetaj. Këta të fundit, në mënyrë të heshtur, janë në pritje të thellimit të krizës së Ilir Metës në mënyrë që t’i rifitojnë privilegjet e humbura.”

Ky sulm me emra të përveçëm i gazetarit Baton Haxhiu tregon edhe përçarjen e thellë brenda PS-së.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Artan10/06/2019 21:57

Te shikoje Erion Veliaj se ai eshte mbraoa gjithe kesaj qe po ndodh, bashke me Bushatin

Shqiptari10/06/2019 21:47

Epo ku arriti edhe Rreqebulli i Stanishiqit qe te behet zedhenes dhe faktor i vecante ne PS???!!! Ku u katandise moj PS??? Ku ishe dhe ku je??? Erdhen ripjerdhesit e te zhyten nen dhe'. Ku je o Pandi i zbardhur? Kokederri yt derrin ta futi Ku je o Fino sportisti? Qe koka te eshte beri si qypi. Ku je o Dade e buzeqeshur? O parimorja socialiste! Pse nuk del po rri e heshtur? Nga pamja dukesh si FRESH-iste. Ku jane te ndershmit socialiste? Pse struken te frikesuar? Dikur futeshin ne greve te urise, Shqiperine per ta "shpetuar". PS-ja u be per rahmet, Rilindja e varrosi, Ca socialiste jane thjesht deputete Dhjesin gjak nga i marrosuri!

Shto koment

Denonco