Deputeti i Ramës ndahet nga tufa/ ‘Ju bëj thirrje kolegëve të frenojmë të çmendurin Rama

Deputeti i Ramës ndahet nga tufa/ ‘Ju bëj thirrje kolegëve të frenojmë të çmendurin Rama

13:25, 10/06/2019

Largimin e Edi Ramës e kërkojnë edhe deputetët e emëruar nga vetë ku i fundit, pasi opozita dogji mandatet.

Deputeti Lefter Maliqi bën thirrje për të ndaluar të çmendurin Edi Rama, pasi po e çon Shqipërinë në humnerë.

Reagimi i Lefter Maliqit:

I bëj thirrje deputetëve të Opozitës së re, nëse s’jeni kukulla të Edi Ramës, largohuni çdo pazari politik qe mund te bëjë me ju për çmendurin e tij të radhës për Shkarkimin e Presidentit.

Nese keni vlera e dinjitet vendi të kaloj në zgjedhje të parakohshme me ndryshim sistemi zgjedhor.

Kalorësi i Rilindjes ti vere fre kalit se po e çon në humnerë.

Kalorësi spo i shërben as socialistëve as shqiptarëve, arroganca, ironia, hipja e vetes ne qejf po e çon nga dështimi në dështim.

Kalorësi ka frikë nga zgjedhjet pasi parandien humbjen e sigurt.

Presidenti tregoj qe është burrë shteti pasi shmangu përplasjen civile dhe kthimin e vendit në Diktature.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Luan13/06/2019 23:05

Hip ne kal se te vrava,zbrit nga kali se te vrava.

Oli13/06/2019 12:18

Dorhiqu nga mandati

Roberto10/06/2019 14:59

Lefter Maliqi pleh qe eshte blere nga opozita. Mekatet qe ka bere ata ja dine dhe i bejne presion per ta kundershtuar Ramen i cili po ja u fut te gjithe llumit partiak,mediatik opozitar te cilet po luajne guret e fundit per shpetim nga shkritja perfundimtare.

Alfons Malo10/06/2019 14:26

Me mire vone se kurr! Po mbushi mendjen edhe murrizit te bretkocave dhe rudines se fatmires se genjehen me luge m..t Patozi me bluzen e "gjelber" doli per mbrojtje te rames ,keshtu qe murrizat skane byth te flasin kundra se shyqyr qe u ul edhe ai ne ate karrige te qelbur nga krimbi. Po te kene byth te behen zgjedhje me ndryshim sistemi dhe ta provojne veten,ne te kundert jeni kukulla te rames

EF10/06/2019 14:10

Venimi eshte marre me kohe lefter...emri i ri i presidentit do te surprizoje https://m.youtube.com/watch?v=y2ZQdROrb8c

RAMAZANI10/06/2019 14:07

SI POLIC QE JE E KUPTOVE ME VONESE. MEQE JE POLIC PO TA FALIM.

Shto koment

Denonco