Premier Rama in a 1.5-hour meeting with European ambassadors after President Meta’s postponement of the elections

Premier Rama in a 1.5-hour meeting with European ambassadors after President Meta’s postponement of the elections

12:32, 10/06/2019

Albanian Premier Edi Rama talked for an hour and a half with the ambassadors of EU member countries and the chief of the US Embassy office.

The meeting was called at the wake of President Ilir Meta’s decree to postpone the local elections of June 30.

Before the meeting with Rama, the EU member countries ambassadors had a meeting with the head of the EU Delegation in Tirana, Luigi Soreca.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

I deleguari10/06/2019 13:27

Edvin Noriega , alias R. K. ,ka te drejten dhe kurajon qe t’i therresi dhe t’i beje qepaze keta halabake nderkombetare qe mbasi kane marre thase me euro nga droga per të cilen kane sakrifikuar edhe surratin e tyre! Ai sot mund t’i shaje,t’i ofendoje, t’i perdhosi si njeres pa karakter qe I ofruan siguri ne cdo halabakllek dhe sot bejne të ndershmin! Harram paret e droges të deleguar ambasadore!

Shto koment

Denonco