PAMJE ME DRON/ Pjesëmarrje historike në protestën e 6 kombëtare të opozitës

PAMJE ME DRON/ Pjesëmarrje historike në protestën e 6 kombëtare të opozitës

22:29, 25/05/2019

Protesta e sotme e opozitës ishte më e madhja në 29 vite pluralizëm. Numri i qytetarëve ka qenë më i lartë se në çdo protestë tjetër.

Këtë e vërtetojnë edhe pamjet me dron që Syri.net sjell për lexuesit e tij.

Siç shihet edhe në pamje, masiviteti i protestës është i qartë, siç ishin edhe mesazhet që lideri i opozitës, Lulzim Basha, lëshoi për rivalin e tij politik, kryeministrin Edi Rama: largimi i tij, qeveri tranzitore dhe zgjedhje të lira e të ndershme. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco