Zbulohet data/ Ja kur do të mbahet protesta e rradhës e Opozitës

Zbulohet data/ Ja kur do të mbahet protesta e rradhës e Opozitës

22:04, 25/05/2019

Vetëm pak minuta pas mbylljes së protestës së gjashtë kombëtare, e cila ishte shumë masive dhe tejet paqësore, nga Partia Demokratike ka ardhur dhe konfirmimi për protestën e ardhshme.

Sipas burimeve nga selia blu, protesta e ardhshme e opozitës do të jetë pas 6 ditës, më 31 maj.

Arsyeja e protestës në këtë datë vjen për shkak se më 31 maj, Edi Rama ka deklaruar se nis zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet lokale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco