‘Një vetull trashë e turi qen, komunist një bir i kur*ës’/ Kënga për Gjinushin që po thyen rrjetin

‘Një vetull trashë e turi qen, komunist një bir i kur*ës’/ Kënga për Gjinushin që po thyen rrjetin

23:00, 24/05/2019

Korçarit më të famshëm në Shqipëri, Ilir Vrenozi, duket se nuk i ka dalë ende inati me Skënder Gjinushin, i cili është zgjedhur sot, kryetar i Akademisë së Shkencave.

Pas një sërë postimesh në rrjetet sociale, ku shpreh habinë e tij se si një ish komunist zgjidhet në krye të Shkencës së vendit, ai i ka dedikuar edhe një këngë Gjinushit, ku tregon se emërimi i tij në krye të ASH-së ishte një lajm i keq.

Postimi i Vrenozit

Dy fjale per Komunistin Gjinushi

Me degjoni cpo ju them

ish-minister i diktatures

Nje vetull trashè e turi qen

Komunist nje bir i kurves.

Edhe kjo nuk ishte pare

Ky vetull bajg i diktatures

Paska qene dhe shkencetar

Paska ndare mutin prej shures…

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco