Është zyrtare/ Rama shpërndan fletushka natën ku kërcënon popullin me burg

Është zyrtare/ Rama shpërndan fletushka natën ku kërcënon popullin me burg

22:45, 22/05/2019

Kryeministri Rama i ndjerë në kërcënim nga hunbja e pushtetit, po luan të gjithë gurët që të frikësojë njerëzit me qëllim që këta të fundit të struken dhe të mos e rrëzojnë nga pushteti.

Së fundi gjuhën e artikuluar në media ku kërcënon herëpashere qytetarët se do i fusë në burg po i prishën zgjedhje, Rama ka vendosur ta formulojë edhe në fletushka që i fut si trakte si ilegalët në dyert e shtëpive.

Një të tillë e ka publikuar edhe zv.kryetari i PS-së në Mat, i cili ka postuar një nga këto menu ku i tregon se burg do hanë po i morën pushtetin më 30 qershor.

Sigurisht që askush nuk ka frikë nga marrëzirat e Ramës, sa kohë të gjithë e kanë kuptuar sa frikacak është dhe se si ia mbath nëpër bunkere sa herë opozita ka protesta përpara zyrës së tij.  

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Taku23/05/2019 07:58

Na hengshi ka.in me gjithe keto kercenimet tuaja, nuk na trembni dot te gjithe diktaturat Kan rene , dhe kjo juaja qe po mundoheni te instaloni do te kete te njejtin fat, nje popullit qe lufton per liri s'e ndalin dot kercenimet diktatoriale te kriminelve dhe mafias qe po qeveris

tironci23/05/2019 07:37

Ti ke i gjel deti te menuja burgut. Gjel per shkaterrimin e shtetit shqiptar. Denimi eshte me honger gjelin krejt e me plas ne ven.

Andi23/05/2019 01:49

po ikni o funderrina... plehra... Akoma s'jeni ngopur....

B23/05/2019 00:35

Edhe BASHA ti kunderpergjigjet se cdo kush qe ndihmon te keqen ,qe nga kryeministri dhe cdo zyrtare tjeter cofte ,minister ,polic,prokurore ,gjykates ,dhe cdo njeri qe do te demtoje popullin padrejtesisht ,do te pergjigjet si ligjerisht ashtu do ti sekustrohet pasuria ne llogari te njerzve qe u eshte bere demi.Ky lloj paralajmerimi ndaj ketyre njerzve me pushtet dhe pa pushtet do te bente ti vinin gishtin kokes se nuk munde te bejne asnje hap kunder popullit te tyre ne menyre te padrejte se do te mbajne pergjegjesi si nga ana ligjore dhe sekuestrim pasurie dhe do ta kuptojne ato qe kuptojne se nuk ia vlejne te punojne per kete kryeminster ku do te humbin gjithcka.Basha ti keshilloje dhe qortoje sa me shpejte keto njerez.

Shto koment

Denonco