Basha i prerë: Nuk ka pazar me të keqen

Basha i prerë: Nuk ka pazar me të keqen

19:33, 22/05/2019

Lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi në Durrës se Partia Demokratike nuk ka rrugë pazari me të keqen por vetëm për prespektivën europiane të vendit.

Ai akuzoi Kryeministrin Rama se i ka mbyllur dyert e Europës se nuk shkohet pa ndarjen e pushteteve, me një parlament të krimit, por me nje qeveri të njerëzve për njerëzit.

Dyert e Evropës i ka mbyllur Edi Rama se nuk shkohet pa ndarjen e pushteteve, me një parlament të krimit, por me nje qeveri të njerëzve për njerëzit.

Kjo është beteja jonë për shqiptarët.

Për 6 vite e gjysmë, ne e kemi luftuar këtë betejë në ditë të mira dhe të vështira. E kemi vazhduar këtë beteje kur tregonim ministrat nga i brendshmi në trafikun ndërkokmëbaër të drogës.

Ne e kemi luftuar këtë betejë, por të bindur se pa i çuar para drejtësisë kriminelët dhe politikanët e korruptuar, Shqipëria nuk shkon dot drejt Evropës.

Misioni ynë është mision kombëtar.

Dhe vjen kjo ditë që një Parti e madhe si Partia Demokratike duhet të vendosë nëse do mbajë rrugën e pazarit me të keqen apo duhet të shikojë prespektivë europiane.

Ne e kemi bërë zgjedhjen, Ne jemi në krah të njerëzve, Ne jemi në krah të Shqipërisë si Evropa.

Ne nuk luajmë me portat e vogla të krimit siç luan Edi Rama, sepse ne kemi një mision të jashtëzakonshme, ne jemi bashkimi që hodhem diktaturën e Enver Hoxhës.

Ne jemi në ballë të bashkimit që do ta rrëzojë krimin me çdo sakrificë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco