Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:08, 22/05/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Akuza e fortë e Bashës: Damian Gjiknuri dhe Taulant Balla janë kapur në përgjime duke kërcënuar KQZ-në

Kryetari i Opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha, ka bërë një denoncim të fortë ndaj Damian Gjiknurit dhe Taulant Ballës gjatë takimit në Berat, ku i ka akuzuar këta të fundit se kanë kërcënuar anëtarët e KQZ-së me qëllim që këta të fundit të bëhen palë në manipulimin e zgjedhjeve.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/254689/akuza-e-forte-e-bashes-damian-gjiknuri-dhe-taulant-balla-jane-kapur-ne-pergjime-duke-kercenuar-kqz-ne/

 

Basha në Berat: Nuk ka zgjedhje më 30 qershor, asnjë hap pas në luftën kundër diktaturës

Lideri i opozitës Lulzim Basha po zhvillon një takim entuziast me demokratët e Beratit.

Ai deklaroi nga foltorja se nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor dhe përcolli mesazhe të forta pas vizitës së tij të fundit që zhvilloi në Perëndim.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/254682/basha-ne-berat-nuk-ka-zgjedhje-me-30-qershor-asnje-hap-pas-ne-luften-kunder-diktatures/

 

Deklarata e Bashës: Edi Rama sot është pakicë, grushti i shtetit do ndalet me çdo sakrificë

Lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi sot në Berat se Edi Rama tashmë është pakicë dhe për më tepër në panic të plotë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/254685/deklarata-e-bashes-edi-rama-sot-eshte-pakice-grushti-i-shtetit-do-ndalet-me-cdo-sakrifice/

 

Samiti i Berlinit i flaku tej, ja se si Rama, Thaçi dhe Batoni u takuan sot të mbajnë lart flamurin e Serbisë së Madhe

Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar sot takimin në Tiranë të Ramës, Thaçit dhe Baton Haxhiut, të cilët sipas tij kërkojnë të mbajnë fort në duart e tyre flamurin e Serbisë së Madhe, pasi Samiti i Berlinit ua varrosi këtë ëndërr.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/254665/samiti-i-berlinit-i-flaku-tej-ja-se-si-rama-thaci-dhe-batoni-u-takuan-sot-te-mbajne-lart-flamurin-e-serbise-se-madhe/

 

Haradinaj vizitë në Gjermani, zbulohen data e takimit me Merkel

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në 5 dhe 6 qershor pritet të qëndrojë në një vizitë zyrtare në Gjermani ku do të zhvillojë një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel. Lajmi bëhet i ditur nga zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta Gashi, e cila ka njoftuar se Haradinaj në fillim të qershorit do të udhëtojë drejt Berlinit në një vizitë dy ditore.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254678/haradinaj-vizite-ne-gjermani-zbulohen-data-e-takimit-me-merkel/

 

Shqipëria e Ramës në terrorin e maskave, fshatarët në Fier fillojnë rojen natën me çifte

Siguria e shqiptarëve është kthyer në ditët e saj më të errëta. Njerëzit kanë filluar të ndihen të pasigurtë në banesat e tyre, ndërsa grabitësit kanë shtuar sulmet ndaj banesave.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/254660/shqiperia-e-rames-ne-terrorin-e-maskave-fshataret-ne-fier-fillojne-rojen-naten-me-cifte/

 

Zarf me një plumb për Mateo Salvinin, reagon ministri: Ata nuk më trembin

Një zarf me një plumb 9 kalibër drejtuar Matteo Salvinit u sekuestrua në Qendrën Postare të Romës, në Piazzale Ostiense. Zarfi me plumb u kap nga skuadra speciale e Policisë së Shtetit italian.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/254659/zarf-me-nje-plumb-per-mateo-salvinin-reagon-ministri-ata-nuk-me-trembin/

 

Zidane merr garanci nga kampioni i Botës për të qëndruar te Reali

Duket se Zinedine Zidane e ka nisur me Rafael Varane rindërtimin e Realit për sezonin e ardhshëm.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/254698/zidane-merr-garanci-nga-kampioni-i-botes-per-te-qendruar-te-reali/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco