Merr pjese në inagurim/ Majko ‘ngatërron’ Vetvendosjen me muxhahedinët

Merr pjese në inagurim/ Majko ‘ngatërron’ Vetvendosjen me muxhahedinët

23:17, 21/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka inauguruar sot hapjen e qendrës së saj ne nje qebaptore në Tiranë.

I pranishëm në këtë event ishte kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, por edhe ministri për Diasporën, Pandeli Majko. Majko ishte i pranishëm në festën e inaugurimit mes përkrahësve të Vetëvendosjes. Albin Kurti tha gjatë fjalës së tij, se tashmë pyetjes se kur do të vijë Vetëvendosje në Tiranë iu dha përgjigjja, ndërsa shtoi se do të punohet për të rritur fitoren.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Leka 22/05/2019 07:00

Aspak më e parrezikshme se organizatat e muxhahedinëve nuk është Vetëvendosje. E themeluar dhe financuar nga famëkeqi George Soros. Këto fakte duhen bërë publike sepse shumica dërrmuese e popullit nuk e dinë këtë të vërtetë të hidhur.

Shto koment

Denonco