Aktivisti shpërthen kundër Lleshit: O gallof, o antishqiptar, te zëntë mallkimi, dorëhiqu o i paaftë

Aktivisti shpërthen kundër Lleshit: O gallof, o antishqiptar, te zëntë mallkimi, dorëhiqu o i paaftë

21:40, 21/05/2019

Erion Kristo ka reaguar në mënyrë të ashpër ndaj Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. Sot janë bërë publike informacione të shumta sipas të cilave në fshatrat e jugut të vendit po ndodhin vjedhje në masë të shtëpive të njerëzve.

Kristo shkruan i revoltuar ndaj Lleshit duke i thënë: Te zënte mallkimi i babait tim që i vodhen shtëpinë! Te zëntë mallkimi i fëmijeve që i helmove me gaz!

Ja postimi i plotë i Erion Kristos

O Minister i Brendshem! O misherim i paaftesise dhe dallkaukllekut! O njeri i pazoti te lidhesh dy fjale e te besh nje pune qe do mbahet mend! Fshatrat e Jugut te Shqiperise po vidhen perdite dhe ti rri si gallof. Largohu o antishqiptar! Jep doreheqje! Te zente mallkimi i babait tim qe i vodhen shtepine! Te zente mallkimi i femijeve qe i helmove me gaz!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krasasi tp24/05/2019 11:56

Elokuenca e Z.Erion Kristo eshte "shume mbreselenese".Vjedhja e disa shtepive ne jug, perfshi edhe shtepine e babait te Erionit e beka Z.Lleshaj antishqiptar.

Shto koment

Denonco