VIDEO/ Ndodh 'çudia', pritje madhështore për Bashën në Berat

VIDEO/ Ndodh 'çudia', pritje madhështore për Bashën në Berat

18:26, 21/05/2019

Kryetari i Opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha do të jetë pas pak në aktivin e Partisë Demokratike të qarkut të Beratit, ku do të përçojë mesazhin e protestës së madhe të opozitës që do të mbahet më 25 maj në Tiranë.

Gjatë rrugës drejt Beratit, Basha është pritur nga qindra makina me fjamuj të Partisë Demokratike në rrugën kryesore që e kanë shoqëruar deri në hyrje të qytetit.

Basha gjatë një mesazhi drejtuar shqiptarëve në rrugën drejt Berati theksoi edhe njëherë se nuk do të ketë zgjedhje me kriminelë më 30 qershor.

“Përshëndetje të dashur miq. Jam rrugës për në Berat. Këtu në Urën Vajgurore kam ndalesën e parë në këtë pritje të jashtëzakonshme.

Jemi pak para hyrjës për në qytetin e Beratit ku do kemi takimin me qytetarët. Jemi në një entuziazëm të jashtëzakonshëm në hyrje të Bertait  ku me dhjetra makina të rreshtuara që po mbajnë lart stafetën e qëndresës dhe bashkimit popullor për Shqipërinë si gjithë Evropa, përgjigja më e mirë që mund të ketë dilemëm se mund të pranojnë shqiptarë, zgjedhje moniste. Nuik do të kete zgjedhje me krimin, me hajdutë, Do ketë vetëm zgjedhje të lira të vendosura nga shqiptarër.”, tha Basha.  

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco