Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:10, 20/05/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

‘Doja ta takojsha, ta falenderojsha’/ Ja si justifikohet Dako para prokurorëve për lidhjen me Avdylajt dhe blerjen e votave

Kryebashkiaku i Durrësit, para prokurorëve Vladimir Mara dhe Dritan Premçi është përpjekur të justifikojë komunikimet e tij të vazhdueshme me Avdylajt e Shijakut për shit-blerje votash në zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2017-të.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254166/doja-ta-takojsha-ta-falenderojsha-ja-si-justifikohet-dako-para-prokuroreve-per-lidhjen-me-avdylajt-dhe-blerjen-e-votave/

 

‘Bomba’ e Zërit të Amerikës/ Në përgjime krahas Dakos kanë dalë emra gjyqtarësh, prokurorësh dhe zyrtarësh të tjerë

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë në pyetje kryetarin socialist të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, lidhur me hetimet që po zhvillohen mbi veprimtarinë kriminale të një grupi personash në Shijak, të arrestuar gjatë operacionit Vol-Vo 4 vitin e kaluar.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254138/bomba-e-zerit-te-amerikes-ne-pergjime-krahas-dakos-kane-dale-emra-gjyqtaresh-prokuroresh-dhe-zyrtaresh-te-tjere/

 

Takimet në Londër/ Basha: Ja çfarë u diskutua me kryesuesit e Grupit Parlamentar për Shqipërinë në Parlamentin Britanik

Gjatë vizitës në Westminster, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe delegacioni që e shoqëron, zhvilluan një takim me kryesuesit e Grupit Parlamentar bipartizan për Shqipërinë në Parlamentin Britanik, deputetët John Grogan (kryetar i grupit) dhe Martin Vickers (nën kryetar).

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254144/takimet-ne-londer-basha-ja-cfare-u-diskutua-me-kryesuesit-e-grupit-parlamentar-per-shqiperine-ne-parlamentin-britanik/

 

Fotot me kominoshe, Berisha ia përplas Ramës në fytyrë mashtrimin: Kompania e naftës ka ardhur që në 2010-n!

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka demaskuar me një seri fotografish, mashtrimin e fundit më të madh thënë publikisht nga kryeministri Edi Rama se "sapo" kishte firmosur një kontratë me një investitor të madh strategjik.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254119/fotot-me-kominoshe-berisha-ia-perplas-rames-ne-fytyre-mashtrimin-kompania-e-naftes-ka-ardhur-qe-ne-2010-n/

 

VIDEO/ Akuza publike e Ramës për Beccetti-n që kushton 110 milionë euro

 “Juve të medias t’ju vijë zor. Aty është bërë një histori e turpshme me rroga marramendëse. Je vetë dëshmitar se të kanë propozuar rrogë më të lartë se Bruno Vespës. Është një pastrues parash".

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/254161/video-akuza-publike-e-rames-per-beccetti-n-qe-kushton-110-milione-euro/

 

Deputeti i emëruar i Ramës fsheh dënimin me burg/ Falsifikon formularin

Selami Jenisheri, njëri nga kandidatët në listat e PD-së në qarkun e Shkodrës, që mori mandatin e deputetit këtë të enjte, duke u betuar në parlament si deputeti i ri, rezulton se ka qenë i dënuar me burg.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/254147/deputeti-i-emeruar-i-rames-fsheh-denimin-me-burg-falsifikon-formularin/

 

VIDEO-EMRI/ I kërkuar për vrasje në Gjermani, arrestohet 23-vjeçari në Tiranë. Ja çfarë iu gjet në banesë

Një shtetas i Kosovës, i kërkuar në Gjermani për vrasje, është arrestuar ditën e djeshme në Tiranë, në një palestër në një qendër tregtare.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/254159/video-emri-i-kerkuar-per-vrasje-ne-gjermani-arrestohet-23-vjecari-ne-tirane-ja-cfare-iu-gjet-ne-banese/

 

VIDEO/ Plas sherri mes politikanëve shqiptarë, skena kthehet në arenë boksi

Një përleshje fizike ka ndodhur para pak çastesh mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në qendrën e saj kryesore në Mitrovicë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/254156/video-plas-sherri-mes-politikaneve-shqiptare-skena-kthehet-ne-arene-boksi/

 

Skandali/ Presidenti i Austrisë vendos: Zgjedhje të parakohshme në shtator

Presidenti i Austrisë Alexander van der Bellen ka thirrur zgjedhje të jashtëzakonshme në muajin shtator.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/254187/skandali-presidenti-i-austrise-vendos-zgjedhje-te-parakohshme-ne-shtator/

 

Zidane akuza të rënda ndaj Bale, shikoni çfarë thotë

Real Madrid e mbylli sezonin në mënyrën më të keqe të mundhsme. Madrilenët humbën në shtëpi me rezultatin 0-2 ndaj Real Batis.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/254246/zidane-akuza-te-renda-ndaj-bale-shikoni-cfare-thote/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco