VIDEO/ 'Korçari i famshëm' i dedikon këngë Ramës: Ik, ik e vetëm ik...

VIDEO/ 'Korçari i famshëm' i dedikon këngë Ramës: Ik, ik e vetëm ik...

22:37, 19/05/2019

Korçari më i famshëm në internet, Ilir Vrenozi, i cili njihet për qëndrimet e tij të forta kundër qeverisë aktuale dhe kryeministrit Edi Rama, ka gjetur një tjetër mënyrë origjinale për ti kërkuar këtij të fundit largimin.

Përmes një kënge, Vrenozi i kujton Ramës se, në 6 vite qeverisje të tij shqiptarët janë më varfër ndaj dhe i kërkon të ikë nga qeverisja e vendit.

Teksti i këngës:

“ 6 VJET NË PUSHTET ?
NA KE LENÊ TË VARFËR SA MË S’KA 
TI MORE HAJDUT MORE MASKARA
TI VODHE PA FUND VENDIN TIM
IK RAMA IK E VETËM IK”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco