Deputeti i PS Fate Velaj sfidon Ramën me Kurz/ Nuk erdhe në pushtet për karrigen tënde, thirr zgjedhje!

Deputeti i PS Fate Velaj sfidon Ramën me Kurz/ Nuk erdhe në pushtet për karrigen tënde, thirr zgjedhje!

20:46, 18/05/2019

Ka mjaftuar një status dhe gjest prej burri shteti i kancelarit austriak Sebastian Kurz, që deputeti socialist i Vlorës Fate Velaj, të japë mesazhe të koduara për zgjedhje të parakohshme edhe në Shqipëri.

Pak minuta më parë Velaj ka publikuar në rrjetet sociale deklaratën e Kancelarit Kurz si vijon:

"...Une nuk erdha në pushtet për karrigen time. As për të përmbushur një ego. Erdha për të dhënë ndihmesën për Austrine por, une nuk mund të qëndroj në pushtet në këtë situate prandaj, sot jap doreheqjen dhe therrase zgjedhje te parakohshme".

Sapo e tha Sebastian Kurz, shkruan Velaj i cili me sa duket ka sfiduar Ramën duke kërkuar zgjedhje të parakohshme njëlloj si në Austri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Fatmir21/05/2019 07:09

Do ta ket ngatruar gomari

Krist19/05/2019 00:22

Si cudi me duket ta kete thene kete,e ne kete menyre,Velaj!

Shqiptari18/05/2019 21:18

Mire e ke, o Fate! Shpresoj qe te dale me ne fund te pakten nje burre socialist nga PS, qe t'ia thote ne sy Kryerilindasit: Per te miren e Shqiperise dhe jo te partise apo te qeverise, IK! Sepse te gjithe aty ne vathen e Ripjerdhjes, dolen burracake, dele dhe bytheca te mjere te kapur pas vjedhjeve. IK o Rame, IK! Sepse burgu po te pret ty dhe te gjithe hajdutet qe te erdhen qorrazi nga mbrapa! Nuk keni per t'i gezuar kurre parate qe i vodhet popullit me te mjere, me te varfer dhe me te zhgenjyer e te genjyer ne planet! Pavaresisht se nuk kam ndonje konsiderate per ty o Fate, perseri po te them: BRAVO! Majko, qe vetem floket e ka te bardha, jo edhe aq nga mosha se sa nga ndonje gen familjar, eshte nje Majko i zi dhe frikacak, eshte thjesht nje trumcak, nje figure prej bythelepiresi tipik ordiner i cdo kryetari!

tomi18/05/2019 21:16

Seriozisht e keni qe Fate Velaj eshte ne gjendje ti jape Rames mesazhe te koduara. Hhahaha

Xxxx18/05/2019 20:55

Nje shtetar i vertete thote disa fjali qe kur populli i degjon i ngelen ne mendje per dhjetra vjet.Keta tonet flasin si llazoret e rruges dhe megjithese i degjon tre here ne dite s'mban mend asgje.

Shto koment

Denonco