'Jo, Jo, Jo...'/ Ramës i ikën truri në 'Opinion'

'Jo, Jo, Jo...'/ Ramës i ikën truri në 'Opinion'

23:34, 16/05/2019

“Jo! Jo! Jo! Jo! Jo! Jo!”. Ky ishte reagimi i kryeministrit Edi Rama, në momentin kur u pyet nga gazetari Andi Tela në lidhje me zgjedhjet lokale në këtë situatë të tensionuar.

“Në zgjedhje futen kandidatët e partive për bashki dhe zgjedhjet nuk i organizoj unë! Zgjedhjet i organizon Kushtetuta, presidenti që vë datën dhe KQZ që merret me procesin. Ajo që bëj unë si kryeministër është se ankandi zhvillohet në datën 30 qershor dhe jap ofertat”, vijoi kryeministri.

Po ashtu pyetjes së drejtuesit të emisionit se situata mund të agravohej, Rama iu përgjigj me batutë.

Edi Rama: Kishim një ne, në pallat atëherë dhe thoshte se “hapuni se do hidhemi dhe ne hapeshim”.

Blendi Fevziu: Po por u hodh…

Edi Rama: Dhe pastaj u hodh një tjetër

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco