Buzhala: Rama mik i Vuçiç! Opozita të mos futet në zgjedhje me kushtet e tij

Buzhala: Rama mik i Vuçiç! Opozita të mos futet në zgjedhje me kushtet e tij

22:56, 16/05/2019

Gazetari dhe botuesi nga Kosova, Berat Buzhala, i ftuar në emisionin “Open” ku po diskutohet mbi situatën politike në vend dhe pikëpyetjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, është shprehur se, Edi Rama e ka cilësuar Aleksandër Vuçiçin si mik të tij personal gjatë intervistës që ka dhënë në një televizor fashist të Serbisë.

Botuesi i gazetës Express shtoi se, presioni i mediave dhe shoqërisë civile duhet të jenë mbi pushtetin dhe vendi duhet të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Sipas tij do të ishte vetëvrasje që opozita të futët në zgjedhje me kushtet e Ramës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco