‘Gjyqi i humbur 110 mln euro me Agon Channel’, Rama bën të paditurin, ja si përgjigjet në ‘Opinion’

‘Gjyqi i humbur 110 mln euro me Agon Channel’, Rama bën të paditurin, ja si përgjigjet në ‘Opinion’

22:44, 16/05/2019

Kryeministri Edi Rama ka folur sonte në Opinion edhe për gjyqin e humbur në Strasburg në Gjykatën e Arbitrazhit me biznesmenit Francesco Beçheti, ku qeveria shqiptare do të duhet ti paguajë atij 110 milion euro, pasi qeveria Rama i mbylli në mënyrë arbitrare televizionin Agon Channel

Rama nuk e mohoi aspak që ka humbur një gjyq të tillë me një vlerë tronditëse për financat e shqiptare.

Por si gjithmonë Rama u rrek të fshihet pas mekanizmave ligjorë.

“Ka një kontratë konfindianciliteti”., tha Rama duke u përpjekur më pas të bëjë të paditurin.

Gazetari Andi Bejtja insistoi në marrjen e një përgjigje, por Rama sërish devijoi duke bërë të paditurin.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alfons Malo17/05/2019 08:39

Te paguaj demin me leket e vjedhura nje per nje dhe asnje qindark nga taksapaguesit shqiptare.Boll ka tallur bythen me me popullin

Shto koment

Denonco