Gazetari i tregon emrin e ministrit të kapur në përgjime/ Rama humb toruan

Gazetari i tregon emrin e ministrit të kapur në përgjime/ Rama humb toruan

21:40, 16/05/2019

I ftuar në “Opinion”, teksa komentohej artikulli i gazetës gjermane “Bild” për Shqipërinë, kryeministri Edi Rama ka patur një debat me gazetarin Andi Bejtja.

I kapur “mat” nga gazetari, kreu i qeverisë humbi toruan duke u ankuar se nuk po lejohej të thoshte atë që mendonte.

PJESË NGA DEBATI:

Rama: A ka mundësi të mos më ndërpresësh zotëri.

Bejtja: Jo, unë po flas.

Rama: Po të lë të flasës ca të duash, dhe po thua të pavërteta. Këtu ka pllakosur një fatkeqësi mendore.

Bejtja: Unë po flas për standardin e kryeminsitrave në botë.

Rama: Unë nuk mund të them atë që mendoj. Meqë ju nuk doni të them atë që unë dua të them, unë nuk flas flas. Unë nuk e kam humbur akoma lirinë që them ato që mendoj.

Rama: Më thuaj një emër që ka dalë në përgjime.

Bejtja: Damian Gjiknuri

Rama: Ku ka dalë?

Bejtja: Ka dalë o vlla

Rama: Si ka dal o vëlla, si ka dalë?

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kola 16/05/2019 22:10

Debat me pa lidhje nga keta gazetare frikacak ose nuk duan

Shto koment

Denonco