‘Nuk mbaj mend çfarë kam thënë’ ja si përgjigjet Rama për përgjimin e ‘Bild’ që e implikon në vjedhjen e zgjedhjeve

‘Nuk mbaj mend çfarë kam thënë’ ja si përgjigjet Rama për përgjimin e ‘Bild’ që e implikon në vjedhjen e zgjedhjeve

21:24, 16/05/2019

Kryeministri Edi Rama i ftuar sonte në Opinion, nuk ka mohuar përgjimet që implikojnë atë dhe zyrtarët e lartë socialistë në shitblerjen e votave në zgjedhjet e vitit 2017.

Rama nuk ka dhënë asnjë shpjegim për përgjimin e publikuar nga Bild, madje ka thënë se këtë e ka fabrikuar Ylli Manjani dhe Basri Çollaku.

“Gazetari i Bild ka marrë këto burime të shquara dhe i ka publikuar. Nëse nga dhjetra mijëra bisedë më kërkoni këtë fjali specifike nuk di të them. Kurrë nuk ka ndodhur të merrem me këto pisllëqe që kanë marrë to pastrojë ata që janë shkaku kryesor i këtij pisllëku në Shqipëri”, tha Rama      

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco