SKANDALI! Deputetja e PS i mori 150 mijë euro, kandidati i Rilindjes tenton vetëvrasjen

SKANDALI! Deputetja e PS i mori 150 mijë euro, kandidati i Rilindjes tenton vetëvrasjen

19:50, 16/05/2019

Publikohet një tjetër skandal që po ndodh brenda Partisë Socialiste, tashmë në Kuçovë.

Sipas mesazhit të një qytetari të publikuar nga ish-kryeminstri Sali Berisha, tregohet se si Sybi Shehu, i cili u përfol në media si kandidat i PS për bashkinë e Kuçovës, ka tentuar vetëvrasjen.

Sipas qytetarit, Shehu ka tentuar të vetëflijohet pasi humbi 150 mijë euro, të cilat ja dha Ermonela Felajt për t’u bërë kandidat për kryetar bashkie, por që gëzimi i tij zgjati vetëm 3 orë, pasi Rama në fund vendosi të kandidojë besnikun e tij Kreshnik Hajdari.

Postimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Drejte vetevrasjes kandidati tre oresh i PS per bashkine e Kuçoves!

Kishte paguar 150 mije euro ndrikull Felajt!

Denoncon qytetari dixhital. Lexoni mesazhin e tij. sb

Pershendje Doktor. Dua tju informoj per nje ngjarje qe ka ndodhur ne kucove dy kandidat per kryetar bashkie te ketij rrethi, kan paguar tek Ermonela felaj nga 150 mij euro per ti perzgjedhur emrin tek Kryeministri. Sybiu shehu, para dy ditesh tentoj vetvrasjen ne liqeni gorajt rethi kucove, nga zhgenjimi qe mori nga Ermonela felaj ku humbi dhe 150 mij euro sepse emrin ja vuri vetem per dy ore sa u tha ne media dhe pasaj ndryshoji me perzedhjen e kanditatit tjeter ushtarit me te besuar Kreshnik hajdari ku dhe ai ka paguar 150 mij euro. Informacion i sigurt nga burime te sigurta brenda njerzve te afert. Te lutem publikoje. Gjith te mirat.

Sybi Shehu dhe Ermonela Felaj:

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krasasi tp18/05/2019 12:14

Produkt i partitokracise.Nje hallke e lidhur pas hallkes tjeter ,dy hallkat e fundit te zinxhirit lidhin te dy skajet me nje hallke tjeter.Ja pra u krijuar ringu rrethuar nga zinxhiri, ku dy boksieret duhet te grien me njeri tjetrin, por qe fitorja gjithmone percaktohet me pike.Rezultati i ndeshjes dhe diferenca e pikeve eshte vendos atje larte.Nje votim paraprak i antareve te partise dhe simpatizanteve per kandidatet per çdo parti, do sillte perzgjedhjen .Por po ta vendosin partite kete norme eshte bela e madhe.Po thesi me para per kryetaret dhe rrethin e larte afer tij , ku do gjenden?.Keshtu siçveprohet mblidhen parat dhe detyrohen deputetet apo vendoret ta bejne korrupsionin edhe sikur te jene engjej.Ka rruge po te kete vullnet per ndryshim dhe zhvillim,por Zot na ruaj ,e gjitha kjo mund te trajtohet si populizem dhe shkelje e "parimeve te larta te filozofise" qe aplikon ne qeverisje dhe ne punet e shtetit, sistemi i partitokracise

Gramoz16/05/2019 23:13

Mir ky me ket surrat o dordomuz, po me ti mor leket kjo surrat bajga katnare, futja vrapit!

Dordomusi 16/05/2019 20:41

Me ate surrat qe paska ky sybiu edhe 500 mije te jepte eheee...

Artan16/05/2019 19:57

Flitet ne kucove qe kandidati tjeter qe u zhjodh i ka dhene Mijera euro deputetes...

Shto koment

Denonco